ارزیابی هفتگی سایت کیتکو از انتظارات سرمایه گذاران بازار طلا

یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶ - ۵:۴۴

بر اساس ارزیابی هفتگی سایت کیتکو (Kitco News)، سرمایه‌گذاران خرد و فعالین حرفه‌ای پیش‌بینی افزایش قیمت طلا تا روز جمعه آینده را دارند. بر اساس این ارزیابی، معامله گران و تحلیلگران بازار طلا معتقد هستند که ساختار تکنیکال صعودی تشکیل‌شده و همچنین بی‌اعتمادی‌ها به نتیجه فرآیند اصلاح مالیات‌ها در کنگره می‌تواند منجر به ادامه حرکات صعودی طلا شوند.
این هفته ۱۶ فعال حرفه‌ای در ارزیابی سایت کیتکو شرکت کردند. ۵۶ درصد پیش‌بینی افزایش قیمت طلا، ۳۸ درصد پیش‌بینی بازار بدون روند و ۶ درصد نیز پیش‌بینی روند نزولی را دارند. در همین حین، ۵۶۳ سرمایه‌گذار خرد نیز در نظرسنجی هفتگی شرکت کردند. ۵۶ درصد طرفدار روند صعودی، ۲۶ درصد طرفدار روند نزولی و ۱۸ درصد طرفدار روند خنثی هستند.
هفته گذشته، ۸۶ درصد فعالین حرفه‌ای و ۶۴ درصد سرمایه‌گذاران انتظار افزایش قیمت طلا را داشتند. پیش‌بینی اکثریت هر دو گروه درست بود، به‌طوری‌که طلا توانست هفته را در محدوده ۱۲۹۵ دلاری به پایان برساند. از ابتدای سال ۲۰۱۷، دقت پیش‌بینی اکثریت فعالین حرفه‌ای بازار با ۲۶ پیش‌بینی درست در ۴۴ هفته برابر ۵۹ درصد بوده و دقت پیش‌بینی اکثریت سرمایه‌گذاران خرد نیز با ۲۷ پیش‌بینی درست در ۴۳ هفته برابر ۶۳ درصد بوده است.

.

نظرات فعالین حرفه ای بازار طلا 

.

دنیل پاویلونیز، کارگزار ارشد شرکت RJO Futures: “قیمت طلا به سطوح بالاتری افزایش خواهد یافت. طلا در حال تشکیل کف قیمتی و صعود به سطوح بالاتری است. من فکر می‌کنم که اگر طلا به بالای ۱۳۰۰ دلار عبور کند، حرکات صعودی واقعی را در بازار خواهیم دید.”
کولین سیزینسکی، معاون و مدیر منطقه‌ای جامعه تحلیلگران تکنیکال کانادا: این فعال حرفه‌ای بازار پیش‌بینی می‌کند که قیمت طلا تا روز جمعه افزایش خواهد یافت. “کف قیمتی خوبی بین ۱۲۶۰ و ۱۲۹۰ دلار تشکیل‌شده است. “کف‌های قیمتی جدید و بالاتر نسبت به کف‌های قیمتی قبلی همراه با تشکیل روند صعودی که در RSI دیده می‌شود و همچنین وضعیت تعادلی حجم معاملات حکایت از تشکیل کف در بازار طلا و بهبود قدرت خریداران دارند. مقاومت‌های طلا در محدوده ۱۳۰۰ تا ۱۳۰۵ دلار قرارگرفته‌اند.”
جیم وایکوف، تحلیلگر ارشد تکنیکال کیتکو: “از دید میان‌مدت ساختار تکنیکال بازار اندکی متمایل به صعودی است.”
مارک لبویت، سردبیر VR Gold Letter: لبویت بر این باور است که طلا با افزایش تقاضای فصلی مواجه است.
آدریان دی، مدیرعامل شرکت مدیریت دارایی آدریان دی: این فعال حرفه‌ای بازار طلا نیز پیش‌بینی افزایش قیمت طلا را دارد. “هرچند که طرح اصلاح مالیاتی در مجلس نمایندگان آمریکا تائید شده، اما بایستی در کنگره آمریکا نیز تصویب شود. همچنین احزاب جمهوری‌خواه و دموکرات نیز بایستی بر سر آن به توافق برسند. “کاهش مالیات‌ها و تسهیل شرایط برای کسب‌وکارها می‌تواند تأثیر مثبتی بر اقتصاد، بازار سهام و دلار آمریکا داشته باشد و درنتیجه تأثیر منفی بر بازار طلا بگذارد. اما به‌احتمال‌زیاد در یکی دو هفته آینده شاید کنگره از تائید طرح اصلاح مالیات‌ها عقب‌نشینی کند و این می‌تواند تأثیر مثبتی بر بازار طلا بگذارد.”
افشین نبوی، سرپرست دفتر معاملاتی MKS: این تحلیلگر حرفه‌ای بازار طلا معتقد است که طلا در دامنه خنثی نوسان خواهد کرد و بین حمایت ۱۲۷۵ دلاری و مقاومت ۱۲۹۵-۱۲۸۵ دلاری معامله خواهد شد. “متأسفانه من فکر نمی‌کنم که این هفته حرکات قیمتی قابل‌توجهی را در بازار شاهد باشیم.”

.

دیدگاه سرمایه گذاران خرد و فعالین حرفه ای بازار نسبت به روند این هفته طلا