رویداد ها و شاخص های مهم اقتصادی هفته

یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶ - ۶:۳۷

برای مشاهده تقویم اقتصادی هفته، شاخص ها و اخبار مهم این هفته ، اینجا را کلیک کنید

.

دوشنبه

.
Mario Draghi Testifies

.
سخنرانی ماریو دراگی در حضور اعضای پارلمان اروپا: رئیس بانک مرکزی اروپا در بروکسل و در برابر نمایندگان پارلمان اروپا حاضر خواهد شد تا آخرین وضعیت اقتصادهای ناحیه یورو و رشد تورم را گزارش دهد.

.
سه‌شنبه

.
US Existing Home Sales

.
شاخص فروش خانه‌های دست‌دوم آمریکا: اکثر معاملات بازار مسکن آمریکا مربوط به خریدوفروش خانه‌های موجود یا دست‌دوم است. در ماه سپتامبر، شاخص سالانه فروش بهتر از انتظارات بازار بود. این هفته گزارش ماه اکتبر منتشر می‌شود و انتظار می‌رود که شاخص از ۵٫۳۹ میلیون واحد به ۵٫۴۲ میلیون واحد افزایش یابد.

.
چهارشنبه

.
Janet Yellen Talks

.
سخنرانی رئیس فدرال رزرو آمریکا: رئیس فدرال رزرو آمریکا در نیویورک سخنرانی خواهد کرد و شاید در رابطه با نشست ماه دسامبر فدرال رزرو اطلاعات جدیدی را در اختیار بازار بگذارد.

.
US Durable Goods Orders

.
شاخص سفارشات کالاهای بادوام آمریکا: این شاخص نشانگر وضعیت بخش سرمایه‌گذاری است که در محاسبه GDP تأثیر دارد. شاخص کل ماه سپتامبر نشانگر رشد ۲ درصدی بود. بااین‌حال تمرکز اصلی فدرال رزرو به شاخص خالص است که رشد ۰٫۷ درصدی را ثبت کرده بود و درعین‌حال بهتر از انتظارات بازار بود. این هفته داده‌های ماه اکتبر منتشر خواهند شد و اولین گزارش از سه‌ماهه چهارم سال ۲۰۱۷ است. انتظار می‌رود که هر دو شاخص کل و خالص به‌اندازه ۰٫۴ درصد افزایش یابند.

.
FOMC Meeting Minutes

.
گزارش آخرین نشست کمیته بازار آزاد فدرال رزرو آمریکا: این گزارش مربوط به نشست ماه نوامبر فدرال رزرو آمریکاست، که نه شامل گزارش برآوردهای اقتصادی بود و نه کنفرانس مطبوعاتی. هرچند که فدرال رزرو به افزایش نرخ بهره در نشست ماه دسامبر تأکید کرده، اما تعبیر فدرال رزرو از وضعیت تورم به “ضعیف” تغییر کرده است. این گزارش تصویر خوبی از بحث‌های صورت گرفته میان مقامات فدرال رزرو را در اختیار بازار قرار می‌دهد. اینکه مقامات چقدر نگران رشد تورم هستند و یا چقدر از رشد اشتغال راضی هستند، می‌تواند بر دلار آمریکا تأثیر بگذارد. بااین‌حال سرمایه‌گذاران بایستی توجه داشته باشند که این گزارش بر شانس افزایش نرخ بهره در نشست ماه دسامبر تأثیری نخواهد گذاشت.

.
پنجشنبه

.
UK GDP

.
دومین بازنگری گزارش تولید ناخالص داخلی انگلستان: بر اساس اولین تخمین از رشد اقتصادی سه‌ماهه سوم انگلستان، رشد اقتصادی برابر ۰٫۴ درصد بوده، که از میزان رشد اقتصادی دو فصل گذشته ۲۰۱۷ بهتر بوده است. بااین‌حال، چنین رشد اقتصادی ضعیف‌تر از رشد اقتصادی ناحیه یورو و آمریکاست. علاوه بر این، نسبت به سال گذشته میلادی نیز ضعیف است. انتظار می‌رود که تخمین ثانویه GDP تغییری نسبت به گزارش اولیه نداشته باشد.

.
ECB Meeting Minutes

.
گزارش آخرین نشست بانک مرکزی اروپا: در نشست ماه اکتبر، بانک مرکزی اروپا اعلام کرد که برنامه خرید ماهانه دارایی توسط بانک مرکزی را از ۶۰ میلیارد یورو در ماه به ۳۰ میلیارد یورو کاهش خواهد داد و این تغییر از ماه ژانویه تا سپتامبر اعمال خواهد شد. بااین‌حال بانک همچنان از سیاست‌های انبساطی و تسهیل مقداری پولی حمایت می‌کند. درواقع ازنظر بانک مرکزی امکان تمدید برنامه QE تا بعد از ماه سپتامبر سال ۲۰۱۸ وجود دارد. چنین تصمیمی با موافقت تمامی اعضا همراه نبود و به همین دلیل این گزارش می‌تواند نشانگر جزئیات تصمیمات اتخاذشده اخیر بانک مرکزی باشد. اینکه چه تعداد از مقامات هنوز از سیاست‌های انبساطی و تسهیل مقداری پولی حمایت می‌کنند و چه تعداد خواهان شروع سیاست‌های انقباضی هستند، سؤالاتی است که این گزارش می‌تواند به آن‌ها پاسخ دهد. سرمایه‌گذاران به میزان نگرانی مقامات از رشد تورم نیز توجه خواهند کرد.

.
Thomas Jordan Speaks

.
سخنرانی رئیس بانک مرکزی سوئیس: رئیس بانک مرکزی سوئیس قرار است در رابطه با مازاد حساب‌جاری سخنرانی کند. بانک مرکزی سوئیس هرازگاهی با مداخله در بازار ارز خارجی از مازاد حساب‌جاری حمایت می‌کند، تا تورم بیش‌ازحد سقوط نکند و همچنین به بخش صادراتی سوئیس نیز کمک کند.

.

شاخص های اقتصادی این هفته

شاخص های اقتصادی این هفته