رویداد ها و شاخص های مهم اقتصادی هفته

یکشنبه ۵ آذر ۱۳۹۶ - ۹:۱۲

برای مشاهده تقویم اقتصادی هفته، شاخص ها و اخبار مهم این هفته ، اینجا را کلیک کنید

.

دوشنبه

.
US New Home Sales

.
شاخص فروش خانه های نوساز آمریکا: فروش خانه های نوساز امریکا موجب گسترش فعالیت های اقتصادی مثل افزایش مخارج دولتی در بخش زیرساخت ها می شود. در ماه سپتامبر رشد شاخص سالانه برابر ۶۶۷ هزار واحد بود، اما این بار انتظار می رود که شاخص افت کند.

.
سه شنبه

.
Bill Dudley Speaks

.
سخنرانی رئیس فدرال رزرو نیویورک: بعد از انتشار گزارش نشست ماه نوامبر فدرال رزرو آمریکا، رئیس فدرال رزرو نیویورک سخنرانی خواهد کرد و احتمالا دیدگاه فدرال رزرو در رابطه با چشم انداز تورمی را برای سرمایه گذاران شفاف خواهد کرد. دادلی معمولا از سیاست های انبساطی حمایت می کرد، اما در ماه های اخیر نسبت به آینده اقتصادی آمریکا خوش بین شده است. آیا هنوز هم فدرال رزرو به افزایش نرخ بهره در ماه دسامبر فکر می کند؟ به احتمال زیاد جواب مثبت است. اما وضعیت افزایش نرخ بهره در سال ۲۰۱۸ می تواند تغییر کند. دادلی روز چهارشنبه هم سخنرانی خواهد کرد، اما سخنرانی روز سه شنبه اهمیت بیشتری دارد.

.
US CB Consumer Confidence

.
شاخص اطمینان مصرف کنندگان آمریکا: در ماه اکتبر، شاخص اطمینان مصرف کنندگان آمریکا به ۱۲۵٫۹ واحد افزایش یافت، که از انتظارات بهتر بود. پیش بینی می شود که این بار شاخص افت کند.

.
چهارشنبه

.
USD GDP (Second Release)

.
شاخص تولید ناخالص داخلی آمریکا: اولین تخمین از رشد اقتصادی سه ماهه سوم سال ۲۰۱۷ بهتر از پیش بینی ها بود و رشد سالانه ۳ درصدی را نشان می داد. در سه ماهه دوم سال نیز شاهد رشد ۳٫۱ درصدی بودیم. این هفته دومین گزارش از سه ارزیابی GDP سه ماهه سوم سال منتشر خواهد شد. پیش بینی می شود که شاهد بازنگری مثبتی در شاخص باشیم و رشد اقتصادی به ۳٫۳ درصد برسد.

.
Janet Yellen Testifies

.
سخنرانی رئیس فدرال رزرو آمریکا: جنت یلن اخیرا از تورم ضعیف آمریکا ابراز نگرانی کرده بود و گفته بود که رشد ضعیف فعلی گذرا یا موقتی نیست. گزارش اخیر فدرال رزرو آمریکا نیز تا حدودی نشانگر نگرانی و بدبینی مقامات نسبت به آینده بود. آیا نظر جنت یلن در رابطه با افزایش نرخ بهره ماه دسامبر تغییر کرده است؟ به احتمال زیاد جواب منفی است، اما به احتمال زیاد رئیس بعدی فدرال رزرو در سال ۲۰۱۸ با سرعت کمتری به دنبال افزایش نرخ بهره خواهد بود. انتظار می رود که تمرکز سرمایه گذاران به نظرات یلن در رابطه با تورم باشد.

.
پنجشنبه

.
Euro-Zone Inflation

.
تورم ناحیه یورو: بعد از انتشار داده های تورمی اقتصاد های بزرگ ناحیه، این بار گزارش تورمی کل ناحیه یورو منتشر خواهد شد. رشد ۱٫۴ درصدی ماه اکتبر تا حدودی ناامید کننده بود، به طوریکه رشد Core CPI تنها ۰٫۹ درصد بود. پیش بینی می شود که این بار رشد تورم کلی ۱٫۶ درصد و رشد تورم خالص برابر ۱ درصد باشد.

.
US Core PCE Index

.
شاخص PCE خالص آمریکا: این شاخص مطلوب ترین شاخص تورمی فدرال رزرو آمریکا است و حتی با وجود اینکه بعد از گزارش های CPI منتشر می شود، اما همچنان اهمیت زیادی دارد. رشد سالانه شاخص خالص PCE در ماه سپتامبر برابر ۱٫۳ درصد بود و احتمالا این بار شاهد رشد ۱٫۴ درصدی خواهیم بود، که هنوز از رشد ۲ درصدی مورد نظر فدرال رزرو فاصله زیادی دارد.

.
جمعه

.
Canadian Jobs Report

.
گزارش اشتغال کانادا: اینکه گزارش اشتغال کانادا پیش از گزارش های بازار کار آمریکا منتشر شود، خیلی معمول نیست. در ماه اکتبر، شاهد رشد ۳۵٫۳ هزار واحدی بازار کار کانادا بودیم، اما نرخ بیکاری نیز به ۶٫۳ درصد افزایش یافته بود. احتمالا این بار شاهد رشد ضعیف تر اشتغال در بازار کار کانادا خواهیم بود.

.
Canadian GDP

.
گزارش تولید ناخالص داخلی کانادا: بعد از عملکرد عالی اقتصاد کانادا در نیمه اول سال ۲۰۱۷، رشد فعالیت های اقتصادی در سه ماهه سوم سال به طور قابل توجهی کاهش یافته است. در ماه اوت شاهد افت ۰٫۱ درصدی شاخص بودیم. گزارش روز جمعه مربوط به عملکرد ماه سپتامبر است.

.
US ISM Manufacturing PMI

.
شاخص ISM بخش تولیدی آمریکا: این شاخص معمولا اولین گزارش در پیش بینی گزارش NFP آمریکاست. در ماه اکتبر شاخص به ۵۸٫۷ واحد رسیده بود و اندکی از مقدار دور قبل پایین تر بود، اما همچنان از ۵۰ واحد فاصله زیادی دارد. سطح ۵۰ واحدی شاخص مرز میان رکود و رونق است. انتظار می رود که این بار شاخص اندکی افت کند.

.

شاخص های اقتصادی این هفته

شاخص های اقتصادی این هفته