افزایش کیف پول بیت کوین از رشد قیمتی این ارز رمزینه حمایت می کند

چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۹

به گزارش CNBC، تام لی مؤسس شرکت Fundstart Global Advisor، بعد از سقوط قیمتی اخیر بیت کوین پیش‌بینی قیمتی این ارز رمزینه را برای سال ۲۰۱۸ از ۱۱٫۵ هزار دلار به ۲۰ هزار دلار ارتقا داده است. این تنها شرکت اصلی در وال‌استریت است که بر بیت کوین تمرکز دارد. لی معتقد است که در طول یک ماه گذشته با افزایش تعداد کیف پولی‌های مجازی بیت کوین، ارزش ذاتی بیت کوین هم افزایش‌یافته است و این شرکت با کاهش قیمت بیت کوین دوباره وارد بازار شده است.
زمانی که لی برآورد قیمتی بیت کوین را اعلام کرد، روز جمعه بود که بیت کوین در محدوده ۱۴٫۶ هزار دلاری در حال نوسان بود. بیت کوین در معاملات چند روز اخیر با ۴۷ درصد سقوط به ۱۰٫۴ هزار دلار رسیده بود. این در حالی است که یک‌شنبه دو هفته پیش اوج ۱۹٫۸ هزار دلاری را ثبت کرده بود. امروز قیمت بیت کوین دوباره به بالای ۱۵ هزار دلار رسیده است. شرکت Fundstrat بر روی آدرس‌های IP منحصربه‌فرد کیف پول بیت کوین کار می‌کند که تا اواسط سال ۲۰۱۸ به‌اندازه ۵۰ درصد افزایش خواهد یافت، درحالی‌که در همین دوره فعالیت کاربران هم ۱۰ درصد رشد خواهد کرد. به همین دلیل لی برآورد قیمتی اواسط سال ۲۰۱۸ بیت کوین را از ماه نوامبر دو بار ارتقا داده است. بار اول از ۶ هزار دلار به ۱۱٫۵ هزار دلار و بار دوم به ۲۰ هزار دلار. باوجود سقوط شدید اخیر بیت کوین، قیمت این ارز رمزینه ۱۹۰۰ درصد رشد کرده است.
لی در ادامه گفت که سرمایه‌گذاری احتکاری و معامله بر اساس احتمالات به نفع بیت کوین نیست، اما بااین‌حال از سقوط شدید اخیر قیمت بیت کوین تعجب نکرده است. او معتقد است که رشد شدید قیمتی بیت کوین به خاطر افزایش تعداد کیف پول‌های بیت کوین و فعالیت احتکار کنندگان در بازار بوده است. لی همچنان معتقد است که قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۲ به ۲۵ هزار دلار خواهد رسید. لی قبلاً استراتژیست ارشد بازار سهام در J.P. Morgan بود و پیش از تأسیس Fundstart از سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۴ در بخش بازار سهام فعال بود. وی از ماه ژوئیه به یکی از تحلیلگران مهم بازار بیت کوین تبدیل‌شده است.