اقتصاد انگلستان: انتظار می رود که پوند به حرکات صعودی ادامه دهد

یکشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۴

باوجوداینکه گزارش‌های اخیر پوند مثبت بوده‌اند، اما روند GBPUSD همچنان خنثی است. در حال حاضر تمام گزارش‌های اقتصادی و سیاسی بر قیمت پوند تأثیر گذاشته‌شده‌اند. بااین‌حال، هر فروش گسترده‌ای در پوند می‌تواند فرصتی برای ورود به معامله خرید میان‌مدت و بلندمدت باشد. به‌خصوص که انتظار می‌رود پوند دوباره به سطوح پیش از همه‌پرسی BREXIT بازگردد. بسته شدن نرخ برابری در بالای ۱٫۳۶۵۰ می‌تواند پوند را به بالاترین سطح ۱۸ ماه گذشته برساند و همچنین بازار به سطوح روز ۲۰ ژوئن سال ۲۰۱۶ بازگردد. کندلی که در یک روز دامنه ۱٫۳۲۵۰ تا ۱٫۵۰۰۰ را ثبت کرد.
رالی اخیر به خاطر گزارش‌های سیاسی مثبت در رابطه با مذاکرات BREXIT بوده است. ظاهراً هر دو طرف بر سر میزان پرداختی جریمه انگلستان به اتحادیه اروپا به توافق رسیده‌اند، اما هنوز میزان دقیق و نهایی جریمه خروج از اتحادیه اروپا مشخص نیست. همچنین به نظر می‌رسد که موضوع حقوق شهروندی انگلستان و اتحادیه اروپا حل‌شده و تنها مسئله امنیت مرزهای ایرلند شمالی باقی‌مانده است. اگر این مسئله نیز حل شود، مذاکرات وارد فاز دوم خواهد شد.
در همین حال، انتظار می‌رود که فدرال رزرو آمریکا در نشست روزهای ۱۲ تا ۱۳ ماه دسامبر، نرخ بهره را به‌اندازه ۰٫۲۵ درصد افزایش دهد. ازآنجایی‌که این افزایش نرخ بهره به‌طور کامل بر قیمت‌ها تأثیر داده‌شده است، تنها زمانی واکنش جفت ارز شدید خواهد بود که فدرال رزرو نتواند نرخ بهره را افزایش دهد.