تقویم اقتصادی ایران بورس آنلاین

سه شنبه ۵ دی ۱۳۹۶ - ۹:۳۶

امروز هم اکثر بازارهای اصلی سهام و ارز خارجی تعطیل هستند. در این میان شاخص سهام ژاپن از بالاترین اوج قیمتی چند دهه اخیر پایین آمده و یوان چین هم به بالاترین سطح قیمتی از ماه سپتامبر رسیده است. شاخص‌های آتی سهام آمریکا هم بازگشایی‌شده‌اند و تغییر چندانی در شاخص‌ها دیده نمی‌شود. در سال‌های گذشته و در دوره‌هایی که حجم معاملات بسیار پایین بود شاهد نوسانات شدید قیمتی در بازار بودیم، که دلیل اصلی این نوسانات برنامه‌های معاملاتی خودکار بودند. بیت کوین همچنان در اطراف ۱۵ هزار دلار در حال نوسان است. هفته گذشته بیت کوین از ۱۹ هزار دلار سقوط کرد. سقوط قیمت بیت کوین با هشدارهای چند مقام مالی هم‌زمان بود. این مقامات مالی هشدار داده بودند که ریسک نگهداری ارزهای دیجیتال بسیار بالاست.
امروز گزارش‌های اقتصادی ژاپن منتشرشده‌اند. به‌طورکلی تمامی گزارش‌های اقتصادی بخش مصرف‌کنندگان ژاپن بهتر از انتظارات بازار بودند. بااین‌حال ازآنجایی‌که بانک مرکزی ژاپن همچنان به دنبال تشدید سیاست‌های انبساطی پولی است، نمی‌توان خیلی به تأثیر گزارش‌های اقتصادی امیدوار بود. امروز از آمریکا هم شاخص مهم اطمینان مصرف‌کنندگان منتشر خواهد شد، که می‌تواند در میان حجم پایین معاملات، بر بازار تأثیر بگذارد.
طلا که هفته گذشته در محدوده ۱۲۷۵ دلاری بسته‌شده بود، امروز از محدوده ۱۲۷۸٫۷۰ دلار بازگشایی شد. مقاومت پیش روی طلا محدوده ۱۲۸۰ دلاری است، اما بازار می‌تواند تا مقاومت بعدی در ۱۲۹۰ دلار هم جهش کند. USDJPY، USDCHF وGBPUSD تقریباً تغییری نسبت به سطوح قیمتی هفته قبل نکرده‌اند. اما یورو گپ صعودی ۲۰ پیپی را ثبت کرده و ارزهای کالایی هم با گپ صعودی در برابر دلار آمریکا کار خود را شروع کرده‌اند.

.

برای ورود به صفحه تقویم اقتصادی ایران بورس آنلاین روی تصویر کلیک کنید