جمعه: تحلیل طلا بر اساس استراتژی حرکات قیمتی (Price Action)

جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - ۹:۵۰

جهش صعودی طلا از برآورد ۱۶۱٫۸ درصد الگوی AB=CD روزانه در ۱۲۳۸٫۹ دلار توانسته خریداران جدیدی را وارد بازار کند و نمودار روزانه را به ناحیه مقاومتی ۱۲۶۵٫۲-۱۲۵۱٫۷ برساند. این ناحیه روزانه از سوی ناحیه عرضه هفتگی ۱۲۶۹٫۳-۱۲۵۱٫۷ دلار احاطه‌شده است و با زیر کانال شکسته شده هفتگی (رسم شده از کف ۱۱۲۲٫۸) نیز انطباق دارد.
درصورتی‌که دو ناحیه مقاومتی اشاره‌شده فعال شوند، نمودار چهارساعته دوباره به ۱۲۵۱٫۴ دلار در قالب حمایت برخورد خواهد کرد و در ادامه نمودار چهارساعته می‌تواند تا مقاومت ۱۲۶۰٫۸ دلار صعود کند. در بالای این مقاومت چهارساعته بایستی به نرخ بازگشایی ماه نوامبر در ۱۲۶۹٫۹ توجه کرد، به‌خصوص که نشانگر انتهای بالایی ناحیه مقاومت هفتگی هم است.
روند: خرید از سطوح فعلی ریسکی است. به‌غیراز نواحی مقاومتی بلندمدت، روند فعلی هم نزولی است. از زمانی که طلا در اوایل ماه سپتامبر در ۱۳۵۷٫۵ دلار به اوج رسید، هنوز نشانه‌ای از شروع حرکات صعودی دیده نشده است. به همین دلیل شاید این سؤال به ذهن برسد، که آیا می‌توان از مقاومت بعدی چهارساعته در ۱۲۶۰٫۸ وارد معامله فروش شد؟ با توجه به این‌که این مقاومت با اصلاح ۳۸٫۲ درصد فیبوناچی چهارساعته در ۱۲۶۰٫۵ دلار انطباق دارد، شاید بتوان به معامله فروش فکر کرد. برای اینکه جانب احتیاط را رعایت کرد، بهتر است که پیش از ورود به معامله فروش منتظر تشکیل کندل چهارساعته نزولی نسبتاً کاملی ماند.
حمایت‌ها: ۱۲۵۱٫۴، ۱۲۳۸٫۹
مقاومت‌ها: ۱۲۶۹٫۳-۱۲۵۱٫۷، ۱۲۶۵٫۲-۱۲۵۱٫۷- ۱۲۶۰٫۸

.

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته طلا – ۱۵ دسامبر

آموزش رایگان پرایس اکشن

تحلیل پرایس اکشن را حرفه ای و کامل بیاموزید