جمعه: تحلیل AUDUSD بر اساس استراتژی حرکات قیمتی (Price Action)

جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۱

در اوایل معاملات دیروز، AUDUSD تحت تأثیر گزارش‌های اقتصادی خوب استرالیا تقویت شد. این مسئله موجب شد تا نرخ برابری به مقاومت کلیدی چهارساعته در ۰٫۷۶۳۹ (حمایت فعلی) و نرخ بازگشایی ماه نوامبر در ۰٫۷۶۵۹ برسد. همان‌طور که ملاحظه می‌شود، جفت ارز اندکی افت کرده و به نرخ بازگشایی ماهانه برخورد کرده است. این نرخ بازگشایی ماهانه همچنان موقعیت خود را در قالب حمایت حفظ کرده است.
درصورتی‌که خریداران چهارساعته همچنان از جفت ارز حمایت کنند، هدف بعدی بازار مقاومت چهارساعته ۰٫۷۶۹۳ و ۰٫۷۷ خواهد بود. در نمودار هفتگی هم جفت ارز بعد از واکنش خوب به حمایت کانال رسم شده از کف ۰٫۶۸۲۷، مقاومت مهمی دیده نمی‌شود. این حمایت کانال با اصلاح ۵۰ درصد فیبوناچی هفتگی در ۰٫۷۴۷۵ و برآورد ۱۶۱٫۸ درصد فیبوناچی AB=CD هفتگی در ۰٫۷۴۹۶ انطباق خوبی دارد. به همین دلیل تنها مانع پیش روی حرکات صعودی نمودار چهارساعته، ناحیه عرضه روزانه ۰٫۷۶۹۵-۰٫۷۶۵۷ است.
روند: با توجه به اینکه نرخ بازگشایی ماه نوامبر از سوی خریداران هفتگی حمایت می‌شود و نمودار روزانه هم هنوز به ناحیه عرضه روزانه نرسیده، می‌توان انتظار ادامه حرکات صعودی را داشت. درواقع، نمودار چهارساعته دنباله صعودی کندلی را تشکیل داده، که می‌تواند فرصت خوبی برای ورود به معامله خرید باشد.
حمایت‌ها: خط روند حمایت هفتگی رسم شده از کف ۰٫۶۸۲۷، برآورد ۱۶۱٫۸ درصد فیبوناچی AB=CD هفتگی در ۰٫۷۴۹۶، ۰٫۷۵۳۹، ۰٫۷۶۵۹
مقاومت‌ها: ۰٫۷۶۳۹، ۰٫۷۷، ۰٫۷۶۹۵-۰٫۷۶۵۷

.

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته دلار استرالیا و دلار آمریکا – ۱۵ دسامبر

آموزش رایگان پرایس اکشن

تحلیل پرایس اکشن را حرفه ای و کامل بیاموزید