جمعه: تحلیل EURUSD بر اساس استراتژِی حرکات قیمتی (Price Action)

جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۳

دیروز یورو حرکت نزولی شدیدی را تجربه کرد. بازگشت نزولی EURUSD از مقاومت میانی و چهارساعته ۱٫۱۸۵۰ بسیار شدید بود، به‌طوری‌که جفت ارز از نرخ ۱٫۱۸ و نرخ بازگشایی ماه اکتبر در ۱٫۱۷۸۸ عبور کرد. در حال حاضر می‌توان انتظار ادامه حرکات نزولی را داشت و شاید جفت ارز به حمایت کلیدی چهارساعته در ۱٫۱۷۲۲ برسد.
در نمودارهای بلندمدت، نمودار هفتگی به انتهای پایینی ناحیه حمایتی ۱٫۱۸۸۰-۱٫۱۷۷۷ رسیده است. انتظار می‌رود که درنهایت نرخ برابری از این ناحیه حمایتی عبور کند و به حمایت هفتگی ۱٫۱۶۱۶ برسد. نمودار روزانه هم نشان می‌دهد که بعد از رسیدن جفت ارز به چند پیپی مقاومت روزانه ۱٫۱۸۷۸، نرخ برابری به نزدیکی ناحیه تقاضای ۱٫۱۷۵۷-۱٫۱۷۱۲ بازگشته است.
روند: با نزدیک شدن به ناحیه تقاضای روزانه و وضعیت مبهم نمودار هفتگی در اطراف انتهای پایینی ناحیه حمایت هفتگی، شرایط برای معامله سخت شده است. می‌توان از نمودار چهارساعته وارد معامله فروش شد و امید رسیدن نرخ برابری به حمایت چهارساعته ۱٫۱۷۲۲ را داشت، اما چنین معامله‌ای ریسکی خواهد بود. به همین دلیل ازآنجایی‌که انطباق کافی در ساختار تکنیکال دیده نمی شود، بهتر است که فعلاً از معامله جفت ارز خودداری کرد.
حمایت‌ها: ۱٫۱۷۲۲، ۱٫۱۸۸۰-۱٫۱۷۷۷، ۱٫۱۷۵۷-۱٫۱۷۱۲
مقاومت‌ها: ۱٫۱۸۵۰، ۱٫۱۸۷۸، ۱٫۱۸، ۱٫۱۷۸۸

.

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته یورو و دلار آمریکا – ۱۵ دسامبر

آموزش رایگان پرایس اکشن

تحلیل پرایس اکشن را حرفه ای و کامل بیاموزید