جمعه: تحلیل USDCAD بر اساس استراتژِی حرکات قیمتی (Price Action)

جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۳

تحلیل امروز را از نمودار هفتگی شروع می‌کنیم. همان‌طور که مشاهده می‌شود، حمایت هفتگی ۱٫۲۷۷۸ همچنان موقعیت خود را حفظ کرده است. ورود خریداران به بازار از این حمایت هفتگی می‌تواند USDCAD را به ناحیه مقاومت هفتگی ۱٫۳۱۱۵-۱٫۳۰۰۶ برساند. در نمودار روزانه، جفت ارز بعدازاینکه در اوایل هفته به ناحیه عرضه روزانه ۱٫۲۹۴۳-۱٫۲۸۸۵ برخورد کرد، وضعیت نزولی به خود گرفته است.
در معاملات دیروز آمریکا و در نمودار چهارساعته، جفت ارز به‌شدت تحت‌فشار فروش قرار گرفت. این حرکت نزولی واکنشی به نظرات رئیس بانک مرکزی کانادا بود. بعد از سقوط نرخ برابری به کف ۱٫۲۷۱۲، جفت ارز به سمت بالا بازگشت و درنهایت روز را در محدوده ۱٫۲۸ به پایان رساند.
روند: درصورتی‌که حرکات قیمتی چهارساعته همچنان در زیر ۱٫۲۸ نزولی باقی بمانند، می‌توان انتظار سقوط بیشتر نرخ برابری را داشت. نباید فراموش کرد که نمودار روزانه حکایت از حرکت نزولی تا حمایت ۱٫۲۵۹۸ دارد، که با اصلاح ۶۱٫۸ درصد فیبوناچی در ۱٫۲۶۱۸ انطباق خوبی دارد. بااین‌حال، پیش از اینکه فروشندگان دوباره جفت ارز را تضعیف کنند، جفت ارز بایستی خریداران هفتگی را از ۱٫۲۷۷۸ خارج کند. به همین خاطر شاید بهتر باشد که پیش از ورود به معامله فروش، منتظر بسته شدن نمودار چهارساعته در زیر حمایت هفتگی ماند و بعدازآن وارد معامله فروش شد. در این صورت، مسیر نزولی بازار تا نرخ ۱٫۲۷ هموار خواهد شد.
حمایت‌ها: ۱٫۲۷۷۸، ۱٫۲۵۹۸، ۱٫۲۷
مقاومت‌ها: ۱٫۲۸، ۱٫۲۹۴۳-.۱۲۸۸۵

.

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته دلار آمریکا و دلار کانادا – ۱۵ دسامبر

آموزش رایگان پرایس اکشن

تحلیل پرایس اکشن را حرفه ای و کامل بیاموزید