جمعه: تحلیل USDJPY بر اساس استراتژی حرکات قیمتی (Price Action)

جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۲

روز پنجشنبه جفت ارز USDJPY به حرکات نزولی ادامه داد، هر چند که در تلاش بود تا از محدوده ۱۱۲٫۶۴-۱۱۲٫۵۸ (نرخ‌های بازگشایی دسامبر و اکتبر) به سمت بالا بازگردد. با شروع معاملات دیروز آمریکا، جفت ارز تا کف قیمتی ۱۱۲٫۰۶ سقوط کرد و بدون لمس ۱۱۲ به سمت بالا بازگشت.
همان‌طور که از نمودار هفتگی مشاهده می‌شود، حرکات نزولی این هفته احتمالاً به خاطر ناحیه عرضه هفتگی ۱۱۵٫۵۰-۱۱۳٫۸۵ بوده است. در مقابل، نمودار روزانه نیز در داخل ناحیه تقاضای روزانه ۱۱۲٫۵۷-۱۱۱٫۹۹ گیر افتاده است. شکست این ناحیه می‌تواند جفت ارز را سریعاً به نزدیکی حمایت روزانه رسم شده از ۱۱۱٫۶۶ برساند.
روند: فروش بر پایه وضعیت نمودار هفتگی کمی ریسکی است. به‌غیراز ناحیه تقاضای روزانه، نرخ ۱۱۲ هم می‌تواند معامله فروش را به چالش بکشد. منتظر ماندن برای شکست ۱۱۲ و فروش از زیر آن نیز فکر خوبی نیست، چون‌که درست در زیر این سطح، حمایت روزانه قرارگرفته است. از دید معامله خرید هم، انتظار نمی‌رود که خریداران حرکت قابل‌توجهی را از ناحیه تقاضای روزانه به نمایش بگذارند، که دلیل آن وضعیت فعلی نمودار هفتگی است. به همین دلیل فعلاً بهتر است که از معامله جفت ارز خودداری کرد.
حمایت‌ها: ۱۱۲، ۱۱۲٫۵۷-۱۱۱٫۹۹، ۱۱۱٫۶۶
مقاومت‌ها: ۱۱۲٫۵۸، ۱۱۲٫۶۵، ۱۱۳٫۹۱-۱۱۳٫۴۵، ۱۱۵٫۵۰-۱۱۳٫۸۵

.

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته دلار آمریکا و ین ژاپن – ۱۵ دسامبر

آموزش رایگان پرایس اکشن

تحلیل پرایس اکشن را حرفه ای و کامل بیاموزید