دوشنبه: تحلیل طلا بر اساس استراتژی حرکات قیمتی (Price Action)

دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - ۹:۱۸

دو هفته پیش هر دو ناحیه تقاضای هفتگی ۱۲۶۹٫۳-۱۲۵۱٫۷ و حمایت کانال هفتگی رسم شده از کف ۱۱۲۲٫۸ دلار شکسته شده‌اند. در گزارش قبلی، به قدرت این دو محدوده به‌عنوان مقاومت جدید برای بازار تأکید شده بود. ازآنجایی‌که این دو محدوده قبلاً حمایت قوی بودند، حالا تبدیل به مقاومت قوی شده‌اند. حرکات قیمتی هفته گذشته نشان می‌دهد که طلا به زیر این ناحیه برخورد کرده، اما به‌غیراز بازگشت نزولی پایان هفته‌ای، چیز دیگری دیده نشده است. بااین‌حال، درصورتی‌که این هفته دوباره فروشندگان وارد بازار شوند، می‌توان انتظار سقوط طلا به محدوده حمایت هفتگی ۱۲۱۴٫۴ دلار را داشت.
جهش طلا از برآورد ۱۶۱٫۸ درصد الگوی AB=CD در ۱۲۳۸٫۹ می‌تواند خریداران جدیدی را وارد بازار کند و کندل های قیمتی روزانه را به ناحیه مقاومتی ۱۲۶۵٫۲-۱۲۵۱٫۷ دلار برساند. احتمالاً معامله گران به ناحیه مقاومتی که این محدوده را احاطه کرده توجه کرده‌اند. در اواسط هفته گذشته شاهد بودیم که کندل های روزانه دنباله‌های نزولی را از داخل این ناحیه روزانه تشکیل دادند، که حکایت از تشدید فشارهای فروش در معاملات این هفته دارند.
در نمودار چهارساعته و در اوایل معاملات روز جمعه، طلا دوباره به مقاومت چهارساعته ۱۲۶۰٫۸ دلار برخورد کرد. در گزارش روز جمعه به این سطح اشاره‌شده بود، که با اصلاح ۳۸٫۲ درصد فیبوناچی چهارساعته در ۱۲۶۰٫۵ انطباق دارد و در داخل نواحی مقاومتی روزانه و هفتگی هم قرارگرفته است.
روند: درحالی‌که هر دو نمودار هفتگی و روزانه حکایت از ادامه حرکات نزولی دارند، فروش از حمایت چهارساعته ۱۲۵۱٫۴ دلار ایده خوبی نیست. به همین دلیل شاید بهتر باشد که ابتدا منتظر شکست قطعی این حمایت چهارساعته ماند و بعدازآن وارد معامله فروش شد. حد سود اول معامله فروش، حمایت چهارساعته ۱۲۴۳٫۶ و برآورد ۱۶۱٫۸ درصد AB=CD روزانه در ۱۲۳۸٫۹ دلار خواهد بود.
حمایت‌ها: ۱۲۵۱٫۴، ۱۲۳۸٫۹
مقاومت‌ها: ۱۲۶۹٫۳-۱۲۵۱٫۷، ۱۲۶۵٫۲-۱۲۵۱٫۷، ۱۲۶۰٫۸

.

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته طلا – ۱۸ دسامبر

آموزش رایگان پرایس اکشن

تحلیل پرایس اکشن را حرفه ای و کامل بیاموزید