دوشنبه: تحلیل AUDUSD بر اساس استراتژی حرکات قیمتی (Price Action)

دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۶

محدوده کوچکی که شامل حمایت هفتگی رسم شده از کف ۰٫۶۸۲۷، اصلاح ۵۰ درصد فیبوناچی در ۰٫۷۴۷۵ و برآورد ۱۶۱٫۸ درصد AB=CD هفتگی در ۰٫۷۴۹۶ می‌شد، توانست به‌خوبی از جفت ارز حمایت کند و نرخ برابری را در طول معاملات هفته گذشته به‌اندازه ۱۳۰ پیپ بالا بکشد. علاوه بر این، بر اساس نمودار هفتگی، می‌توان دید که جفت ارز تا ناحیه عرضه هفتگی ۰٫۷۸۹۷-۰٫۷۸۱۳ بالاآمده است.
در نمودار روزانه، می‌توان دید که حرکت صعودی هفته گذشته جفت ارز از سوی حمایت روزانه ۰٫۷۵۰۵ و پین بار صعودی روزانه هم تقویت می‌شد. رالی صعودی AUDUSD از این محدوده، کندل های روزانه را به ناحیه عرضه ۰٫۷۶۹۵-۰٫۷۶۵۷ رساند، که روز جمعه هم توانست مانع از ادامه حرکات صعودی شود و رالی صعودی چهارروزه را متوقف کند.
به دنبال برخورد مجدد و موفق جفت ارز به نرخ بازگشایی ماه نوامبر در ۰٫۷۶۹۳، جفت ارز در اوایل معاملات روز جمعه اروپا جهش کرد و توانست مقاومت چهارساعته ۰٫۷۶۹۳ را به چالش بکشد. باوجوداین، واکنش جفت ارز به مقاومت چهارساعته شدید بود، به‌طوری‌که نمودار چهارساعته به زیر نرخ بازگشایی ماه نوامبر سقوط کرد و به سطح کلیدی چهارساعته در ۰٫۷۶۳۹ رسید.
روند: بسته شدن نمودار چهارساعته در زیر سطح کلیدی چهارساعته می‌تواند دو معنی داشته باشد. اول می‌تواند مسیر نزولی بازار را تا نرخ ۰٫۷۶ هموار کند و دوما می‌تواند تأییدی بر قدرت حرکات نزولی شروع‌شده از ناحیه عرضه روزانه باشد. فروش از این محدوده به خاطر وضعیت نمودار هفتگی دشوار است. نمودار هفتگی اخیراً حرکت صعودی قابل‌توجهی را از ناحیه حمایت هفتگی به راه انداخته است. به همین دلیل شاید بهتر باشد که در شرایط فعلی از ورود به معامله خودداری کرد.
حمایت‌ها: حمایت هفتگی رسم شده از کف ۰٫۶۸۲۷، برآورد ۱۶۱٫۸ درصد AB=CD در ۰٫۷۴۹۶، ۰٫۷۵۰۵، ۰٫۷۶۳۹
مقاومت‌ها: ۰٫۷۶۵۹، ۰٫۷۶۹۵-۰٫۷۶۵۷

.

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته دلار استرالیا و دلار آمریکا – ۱۸ دسامبر

آموزش رایگان پرایس اکشن

تحلیل پرایس اکشن را حرفه ای و کامل بیاموزید