دوشنبه: تحلیل GBPUSD بر اساس استراتژی حرکات قیمتی (Price Action)

دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - ۹:۴۸

بعدازاینکه GBPUSD به مقاومت کانال رسم شده از اوج ۱٫۲۶۷۳ رسید، پوند تضعیف شد. ادامه حرکات نزولی از این محدوده می‌تواند جفت ارز را به برآورد ۱۲۷٫۲ درصدی AB=CD هفتگی در ۱٫۲۸۸۲ برساند، که با حمایت کانال هفتگی رسم ده از کف ۱٫۱۹۸۶ انطباق خوبی دارد.
پیش از اینکه نمودار هفتگی به این محدوده برسد، نمودار روزانه با حمایت کلیدی شکسته شده در ۱٫۳۲۷۹ درگیر خواهد شد، که با خط روند حمایت روزانه رسم شده از کف ۱٫۲۱۰۸ انطباق خوبی دارد. شکست این محدوده می‌تواند جفت ارز را به ناحیه حمایت روزانه ۱٫۳۰۵۸-۱٫۲۹۷۹ برساند.
در نمودار چهارساعته و در معاملات روز جمعه، جفت ارز سقوط کرد. بعدازاینکه نرخ برابری از چندین حمایت چهارساعته عبور کرد، شاهد تشکیل کف قیمتی در بالای نرخ بازگشایی ماه نوامبر در ۱٫۳۲۹۰ بودیم. چند پیپ پایین‌تر از این سطح هم حمایت روزانه قرارگرفته است. این سه خط (محدوده سبزرنگ چهارساعته) حمایت قوی را تشکیل داده‌اند. همچنین، برآورد ۱۲۷٫۲ درصد AB=CD چهارساعته در ۱٫۳۲۴۲ نیز محدوده جالب‌توجهی است.
روند: درحالی‌که محدوده ۱٫۳۳-۱٫۳۲۷۹ نشانگر محتمل‌ترین محدوده بازگشتی در معاملات این هفته است، اما بایستی به نمودار هفتگی توجه داشت. علاوه بر این، الگوی AB=CD چهارساعته هم حائز اهمیت است، به‌خصوص که در زیر محدوده سبزرنگ چهارساعته تکمیل می‌شود، که شاید منجر به شکست جعلی این محدوده شود. بر همین اساس بهتر است که پیش از ورود به معامله خرید از محدوده سبزرنگ، منتظر شکست جعلی آن و تشکیل کندل چهارساعته صعودی نسبتاً کامل ماند. در این صورت، حد سود را می‌توان در اطراف نرخ بازگشایی ماه اکتبر در ۱٫۳۳۶۷ قرار داد.
حمایت‌ها: ۱٫۳۳، ۱٫۳۲۹۰، ۱٫۳۲۷۹، ۱٫۳۲۴۳، ۱٫۲۸۸۲، ۱٫۳۲۷۹، حمایت روزانه رسم شده از کف ۱٫۲۱۰۸
مقاومت‌ها: ۱٫۳۳۶۷

.

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته پوند و دلار آمریکا – ۱۸ دسامبر

آموزش رایگان پرایس اکشن

تحلیل پرایس اکشن را حرفه ای و کامل بیاموزید