دوشنبه: تحلیل USDCAD بر اساس استراتژی حرکات قیمتی (Price Action)

دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۶

به دنبال تشکیل کندل صعودی نسبتاً کامل هفتگی در بالای مقاومت ۱٫۲۷۷۸، USDCAD توانست در معاملات هفته گذشته بعد از برخورد مجدد به ۱٫۲۷۷۸ در قالب حمایت، به حرکات صعودی ادامه دهد و دنباله کندلی صعودی را تشکیل دهد. ادامه فشارهای خرید از این حمایت می‌تواند جفت ارز را به ناحیه مقاومت هفتگی ۱٫۳۱۱۵-۱٫۳۰۰۶ برساند. بااین‌حال، پیش از اینکه چنین اتفاقی روی دهد، جفت ارز بایستی بر ناحیه عرضه روزانه ۱٫۲۹۴۳-۱٫۲۸۸۵ غلبه کند. از اواخر ماه اکتبر، این ناحیه عرضه در چندین نوبت مانع از ادامه حرکت صعودی شده و به همین دلیل احتمالاً تاریخ دوباره تکرار شود.
حرکات قیمتی روز جمعه نمودار چهارساعته نشان می‌دهد که کندل های چهارساعته در اوایل معاملات اروپا به کف قیمتی ۱٫۲۷۳۹ رسیدند و بعدازآن شاهد بازگشت صعودی جفت ارز بودیم. با گزارش‌های ناامیدکننده اقتصادی کانادا، جفت ارز توانست به بالای ۱٫۲۸ عبور کند و به نرخ‌های بازگشایی دسامبر و نوامبر برسد.
روند: کاملاً مشخص است که خرید بر اساس دنباله صعودی هفتگی ایده خوبی نیست. چون‌که نه‌تنها ناحیه عرضه روزانه در پیش روی خریداران قرارگرفته بلکه نرخ‌های بازگشایی ماهانه در نمودار چهارساعته، ۱٫۲۹ و مقاومت چهارساعته ۱٫۲۹۲۳ نیز می‌توانند دردسرساز باشند. برای اینکه بتوان وارد معامله خرید شد، بایستی منتظر بسته شدن نمودار چهارساعته در بالای مقاومت چهارساعته ماند و بعدازآن نیز جفت ارز در قالب حمایت به آن برخورد کند. در این صورت مسیر صعودی نمودارهای هفتگی و چهارساعته تا محدوده ۱٫۳۰ هموار خواهد شد.
فروش بر اساس نرخ‌های بازگشایی ماهانه در نمودار چهارساعته و ناحیه عرضه روزانه نیز می‌تواند ایده خوبی باشد. در این صورت جفت ارز می‌تواند تا ۱٫۲۸ و حمات هفتگی ۱٫۲۷۷۸ پایین بیاید.
حمایت‌ها: ۱٫۲۸، ۱٫۲۷۷۸
مقاومت‌ها: ۱٫۲۹، ۱٫۲۸۹۴-۱٫۲۸۹۲، ۱٫۲۹۲۳، ۱٫۲۹۴۳-۱٫۲۸۸۵، ۱٫۳۱۱۵-۱٫۳۰۰۶

.

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته دلار آمریکا و دلار کانادا – ۱۸ دسامبر

آموزش رایگان پرایس اکشن

تحلیل پرایس اکشن را حرفه ای و کامل بیاموزید