دوشنبه: تحلیل USDCHF بر اساس استراتژی حرکات قیمتی (Price Action)

دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۹

جفت ارز USDCHF هفته را اندکی پایین‌تر به پایان رساند. از دید تکنیکال، حرکت نزولی اخیر می‌تواند به خاطر واکنش بازار به زیر ناحیه عرضه هفتگی در ۱٫۰۰۳۹-۰٫۹۹۷۳ باشد. بااین‌حال بایستی توجه داشته که دنباله کندلی خرید هفتگی اخیر کمی نگران‌کننده است، چون‌که مسیر نزولی جفت ارز تا حمایت هفتگی ۰٫۹۷۷۰ هموار است.
حمایت روزانه ۰٫۹۸۶۴ باوجوداینکه در معاملات روز چهارشنبه اندکی تحت‌فشار قرار گرفت، اما موقعیت خود را حفظ کرد. روز پنجشنبه جفت ارز از این محدوده به‌خوبی جهش کرد، اما نتوانست در معاملات روز جمعه قدرت خود را حفظ کند و به همین دلیل اندکی پیش از ناحیه عرضه روزانه ۰٫۹۹۸۶-۰٫۹۹۵۶ دنباله کندلی نزولی تشکیل داد.
در نمودار چهارساعته و در معاملات روز جمعه، جفت ارز توانست بر ۰٫۹۹ غلبه کند و به اوج ۰٫۹۹۳۴ برسد. اما در ادامه دوباره به ۰٫۹۹ سقوط کرد. در گزارش روز جمعه، به‌احتمال ورود فروشندگان به بازار از محدوده دایره سبزرنگ در ۰٫۹۹۲۵-۰٫۹۹۰۰ اشاره‌شده بود.
روند: از دید حرکات صعودی، نمودار چهارساعته نشان می‌دهد که مقاومت چهارساعته قوی در اطراف ۰٫۹۹۵۰-۰٫۹۹۴۲ تشکیل‌شده است. ساختارهای تکنیکال زیادی در این محدوده قرارگرفته‌اند: مقاومت میانی چهارساعته ۰٫۹۹۵۰، اصلاح ۷۸٫۶ درصد فیبوناچی چهارساعته در ۰٫۹۹۴۸، برآورد ۱۶۱٫۸ درصد AB=CD چهارساعته در ۰٫۹۹۴۳، مقاومت چهارساعته ۰٫۹۹۴۵ و انتهای پایینی ناحیه عرضه روزانه ۰٫۹۹۵۶٫
با توجه به این انطباق‌ها، می‌توان انتظار شکست جعلی ناحیه مقاومت چهارساعته را داشت. درصورتی‌که ناحیه مقاومت چهارساعته در معاملات امروز یا این هفته لمس شود و موقعیت خود را حفظ کند، ۰٫۹۹ می‌تواند اولین هدف بازار باشد و بعدازآن نرخ برابری به حمایت روزانه ۰٫۹۸۶۴ برسد.
حمایت‌ها: ۰٫۹۹، ۰٫۹۸۶۴
مقاومت‌ها: ۰٫۹۹۵۰-۰٫۹۹۴۳، ۰٫۹۹۸۶-۰٫۹۹۵۶، ۱٫۰۰۳۹-۰٫۹۹۷۳

.

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته دلار آمریکا و فرانک سوئیس – ۱۸ دسامبر

آموزش رایگان پرایس اکشن

تحلیل پرایس اکشن را حرفه ای و کامل بیاموزید