دوشنبه: تحلیل USDJPY بر اساس استراتژی حرکات قیمتی (Price Action)

دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۰

بعدازاینکه USDJPY توانست کف قیمتی ۱۶ اکتبر در ۱۱۱٫۶۵ را بشکند (پیکان سبزرنگ) و حرکات صعودی را به راه انداخت، نرخ برابری درست پیش از ناحیه عرضه هفتگی ۱۱۵٫۵۰-۱۱۳٫۸۵ با فشار فروش مواجه شد. درصورتی‌که فروشندگان همچنان بر بازار تسلط داشته باشند، جفت ارز می‌تواند تا ناحیه حمایت هفتگی رسم شده در ۱۰۷٫۵۴-۱۰۵٫۱۹ پایین بیاید، که با خط روند حمایتی رسم شده از کف ۹۸٫۷۸ انطباق دارد.
هرچند که نمودار هفتگی حکایت از ادامه حرکات نزولی دارد، اما نمودار روزانه از انتهای پایینی ناحیه تقاضای روزانه ۱۱۲٫۵۷-۱۱۱٫۹۹ با حمایت مواجه شده است. شکست این ناحیه حمایتی می‌تواند کندل های روزانه را به نزدیکی حمایت روزانه ۱۱۱٫۶۶ برساند.
روز جمعه، بدون اینکه نمودار چهارساعته به ۱۱۲ برخورد کند، شاهد بازگشت صعودی جفت ارز بودیم. هر دو نرخ بازگشایی اکتبر و دسامبر شکسته شدند و جفت ارز به نزدیکی ناحیه عرضه چهارساعته در ۱۱۲٫۸۸-۱۱۲٫۷۶ رسید.
روند: همان‌طور که از تحلیل‌ها مشخص است، نمودار هفتگی از ادامه حرکات نزولی حکایت دارد، درحالی‌که نمودار روزانه واکنش خوبی به ناحیه تقاضا نشان داده است. علاوه بر این، نمودار چهارساعته هم وضعیت مشخصی ندارد. تا زمانی که نمودار چهارساعته در زیر ۱۱۲٫۵۸ بسته نشده، نمی‌توان انتظار ادامه حرکات نزولی را داشت. بااین‌حال اگر نمودار چهارساعته در زیر این سطح بسته شود، مسیر نزولی بازار تا ۱۱۲ هموار خواهد شد. با این گفته، تنها زمانی می‌توان وارد معامله فروش شد که ریسک ناحیه تقاضای روزانه را پذیرفت. بر همین اساس شاید بهتر باشد که فعلاً از معامله جفت ارز خودداری کرد.
حمایت‌ها: ۱۱۲، ۱۱۲٫۵۷-۱۱۱٫۹۹، ۱۱۱٫۶۶
مقاومت‌ها: ۱۱۲٫۵۸، ۱۱۲٫۶۴، ۱۱۲٫۸۸-۱۱۲٫۷۶، ۱۱۳٫۹۱-۱۱۳٫۴۵، ۱۱۵٫۵۰-۱۱۳٫۸۵

.

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته دلار آمریکا و ین ژاپن – ۱۸ دسامبر

آموزش رایگان پرایس اکشن

تحلیل پرایس اکشن را حرفه ای و کامل بیاموزید