رویداد ها و شاخص های مهم اقتصادی هفته

یکشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۹

برای مشاهده تقویم اقتصادی هفته، شاخص ها و اخبار مهم این هفته ، اینجا را کلیک کنید

.

سه‌شنبه

.
Australian Rate Decision

.
نشست تعیین نرخ بهره استرالیا: بانک رزرو استرالیا از ماه اوت سال ۲۰۱۶ تغییری در نرخ بهره ۱٫۵۰ درصدی اعمال نکرده است. این آخرین نشست پولی بانک مرکزی است و در ماه ژانویه هم نشست پولی برگزار نخواهد شد. پیش‌بینی می‌شود که تغییری در سیاست‌های پولی روی ندهد. بااین‌حال، رشد پایین تورم و ثبات اخیر دلار استرالیا می‌تواند منجر به اظهارنظرهای بدبینانه و متمایل به سیاست‌های انبساطی (کاهش نرخ بهره) از سوی مقامات بانک مرکزی شود.

.
ISM Non-Manufacturing PMI

.
شاخص ISM بخش خدماتی آمریکا: این گزارش برای پیش‌بینی گزارش اشتغال روز جمعه آمریکا اهمیت زیادی دارد. در ماه اکتبر، شاخص به ۶۰٫۱ واحد رسید، که نشانگر رشد قوی اقتصادی در بخش خدماتی است. انتظار می‌رود که شاخص ماه نوامبر به ۵۹٫۲ واحد کاهش یابد.

.
چهارشنبه

.
Australian GDP

.
شاخص تولید ناخالص داخلی استرالیا: استرالیا گزارش GDP را دو ماه بعد از پایان فصل منتشر می‌کند. بااین‌حال این گزارش تنها یک‌بار منتشر می‌شود و بازنگری دیگری در کار نیست. در سه‌ماهه دوم سال ۲۰۱۷، رشد اقتصادی ۰٫۸ درصد بود و از رشد ۰٫۳ درصدی سه‌ماهه اول سال بهتر بود. بااین‌حال انتظار می‌رود که این بار رشد اقتصادی در سه‌ماهه سوم سال ۰٫۷ درصد باشد.

.
ADP Non-Farm Payrolls

.
گزارش تغییرات اشتغال بخش خصوصی و غیر کشاورزی آمریکا: شاخص ADP همیشه با گزارش NFP روز جمعه همبستگی ندارد، اما معمولاً بازار را به حرکت وا می‌دارد. در ماه اکتبر شاخص رشد ۲۳۵ هزار واحدی را ثبت کرد، که از پیش‌بینی‌ها بهتر بود. این بار پیش‌بینی می‌شود که شاهد رشد ۱۹۱ هزار واحدی شاخص باشیم.

.
Canadian Rate Decision

.
نشست تعیین نرخ بهره کانادا: بعد از دو مرحله افزایش متوالی نرخ بهره، بانک مرکزی اعلام کرده که به مدت طولانی از تغییر نرخ بهره خودداری خواهد کرد. پیش‌بینی می‌شود که این بار هم تغییری در سیاست‌های پولی بانک مرکزی کانادا اعمال نشود. در نشست قبلی، بانک تا حدود زیادی متمایل به سیاست‌های انبساطی بود و از افت رشد اقتصادی نگران بود. از نشست قبلی تا به امروز، داده‌های اقتصادی خیلی امیدوارکننده نبوده‌اند. آیا این بار بانک مرکزی بیش از نشست قبلی نسبت به آینده بدبین خواهد بود؟ هنوز هم بازار به افزایش نرخ بهره بانک مرکزی کانادا در سال ۲۰۱۸ فکر می‌کند، اما فعلاً هیچ‌چیز قطعی نیست.

.
پنجشنبه

.
Mario Draghi Talks

.
سخنرانی رئیس بانک مرکزی اروپا: ماریو دراگی یک هفته قبل از نشست تعیین نرخ بهره بانک مرکزی اروپا، در برابر بانک تسویه بین‌المللی حضور خواهد یافت. احتمالاً دراگی به داده‌های خوب رشد اقتصادی واکنش نشان خواهد داد، اما به‌احتمال‌زیاد به گزارش‌های ناامیدکننده تورمی اخیر هم توجه خواهد کرد. معمولاً نظرات ماریو دراگی یورو را به حرکت وا می‌دارد.

.
جمعه

.
Japanese GDP

.
شاخص تولید ناخالص داخلی ژاپن: اغلب گزارش‌های بازنگری‌ شده GDP ژاپن، نشانگر تعدیل‌های قابل‌توجهی است. گزارش اولیه سه‌ماهه سوم سال با ثبت ۰٫۳ درصد، ضعیف‌تر از پیش‌بینی‌ها بود. اگر این رشد اقتصادی تائید شود، هفتمین فصل متوالی خواهد بود که اقتصاد ژاپن رشد مثبت داشته است و همچنین طولانی‌ترین دوره رشد متوالی اقتصادی خواهد بود. انتظار می‌رود که شاخص با تعدیل مثبت به ۰٫۴ درصد افزایش یابد.

.
US Non-Farm Payrolls

.
گزارش اشتغال بخش غیر کشاورزی آمریکا (NFP): در ماه اکتبر رشد اشتغال آمریکا برابر ۲۶۱ هزار واحد بود و رشد اشتغال ماه سپتامبر هم با تعدیل مثبت به ۱۸ هزار واحد رسیده بود (داده‌های ماه سپتامبر به خاطر طوفان‌های آمریکا انحراف داشتند). پیش‌بینی می‌شود که رشد اشتغال ماه نوامبر برابر ۲۰۰ هزار واحد باشد. در ماه اکتبر رشد دستمزدها ناامیدکننده بودند و رشد ماهانه ۰ درصد و رشد سالانه نیز ۲٫۴ درصد بود. شاید این بار شاهد رشد مثبت دستمزدها خواهیم بود. پیش‌بینی می‌شود که رشد دستمزدها ۰٫۳ درصد باشد. نرخ بیکاری به ۴٫۱ درصد کاهش‌یافته که پایین‌ترین سطح بیکاری محسوب می‌شود، اما دلیل آن کاهش نرخ مشارکت نیروی کار بوده است. این آخرین گزارش NFP پیش از نشست ماه دسامبر فدرال رزرو آمریکاست. انتظار می‌رود که در نشست ماه دسامبر سومین افزایش نرخ بهره سال ۲۰۱۷ نیز اعمال شود.

.
US Consumer Confidence

.
شاخص اطمینان مصرف‌کنندگان آمریکا: دانشگاه میشیگان ارزیابی اولیه از اطمینان مصرف‌کنندگان را برای ماه دسامبر منتشر خواهد کرد. پیش‌بینی می‌شود که شاخص از مقدار ۹۸٫۵ واحد ماه نوامبر به ۹۹٫۲ واحد افزایش یابد. در کل سطح اطمینان مصرف‌کنندگان بالاست و این موضوع در شاخص اطمینان مصرف‌کنندگان CB نیز قابل‌مشاهده است.

.

 

شاخص های اقتصادی این هفته

شاخص های اقتصادی این هفته