رویداد ها و شاخص های مهم اقتصادی هفته

یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۱

برای مشاهده تقویم اقتصادی هفته، شاخص ها و اخبار مهم این هفته ، اینجا را کلیک کنید

.

سه‌شنبه

.
US Housing Data

.
داده‌های مسکن آمریکا: در ماه اکتبر شاخص مجوزهای ساخت‌وساز آمریکا به سطح ۱٫۳۲ میلیون واحد سالانه رسید. اما پیش‌بینی می‌شود که شاخص نتواند این سطح را حفظ کند و این بار به ۱٫۲۸ میلیون واحد کاهش یابد. شاخص شروع پروژه‌های مسکونی هم به ۱٫۲۹ میلیون واحد رسیده بود، که انتظار می‌رود در ماه نوامبر به ۱٫۲۵ میلیون واحد کاهش یابد. برای اینکه هر دو داده‌های مسکن آمریکا تأثیر قوی بر بازار بگذارند، بایستی تغییرات هر دو شاخص در یک‌جهت باشند. در برخی موارد یکی از شاخص‌ها بهتر از انتظارات است و دیگری بدتر از پیش‌بینی‌ها، در چنین شرایطی معمولاً عملکرد شاخص‌ها تأثیر یکدیگر را خنثی می‌کنند.

.
چهارشنبه

.
US Existing Home Sales

.
شاخص فروش خانه‌های موجود آمریکا: اکثر تراکنش‌های بازار مسکن آمریکا مربوط به معاملات خانه‌های دست‌دوم است. در ماه اکتبر، شاخص به ۵٫۴۸ میلیون واحد افزایش یافت. پیش‌بینی می‌شود که این بار هم شاخص رشد خوبی داشته باشد و به ۵٫۵۴ میلیون واحد برسد.

.
پنجشنبه

.
New Zealand GDP

.
شاخص تولید ناخالص داخلی نیوزیلند: نیوزیلند گزارش‌های تولید ناخالص داخلی را دیر منتشر می‌کند. بااین‌حال برخلاف سایر کشورها، این گزارش تنها یک‌بار منتشر می‌شود. به همین دلیل تأثیر آن بر بازار بیشتر است. رشد اقتصادی نیوزیلند در فصل دوم سال ۲۰۱۷ برابر ۰٫۸ درصد بوده است. پیش‌بینی می‌شود که رشد اقتصادی سه‌ماهه سوم سال به ۰٫۶ درصد برسد.

.
Japanese Rate Decision

.
نشست تعیین نرخ بهره ژاپن: پیش‌بینی می‌شود که بانک مرکزی ژاپن تنها بانک مرکزی در میان اقتصادهای توسعه‌یافته باشد، که از سیاست‌های انقباضی حمایت نمی‌کند. همچنان بانک مرکزی با تمام توان خود به خرید اوراق قرضه می‌پردازد. انتظار می‌رود که تغییری در سیاست‌های پولی اعمال نشود.

.
US Final GDP

.
گزارش نهایی تولید ناخالص داخلی آمریکا: دومین تخمین از رشد اقتصادی آمریکا نسبتاً مثبت بود و نشانگر افزایش رشد اقتصادی به ۳٫۳ درصد سالانه بود. انتظار می‌رود که سومین تخمین و گزارش نهایی GDP آمریکا رشد ۳٫۳ درصدی را تائید کند و دومین رشد فصلی بالای ۳ درصد را ثبت کند.

.
جمعه

.
US Durable Goods Orders

.
شاخص سفارشات کالاهای بادوام آمریکا: شاخص سفارشات کالاهای بادوام تأثیر زیادی بر GDP دارد و فدرال رزرو آمریکا هم از نزدیک این گزارش را بررسی می‌کند تا از میزان رشد اقتصادی آینده تصور نسبی داشته باشد. شاخص کل سفارشات کالاهای بادوام آمریکا در ماه اکتبر به‌اندازه ۰٫۸ درصد افت کرد و پیش‌بینی می‌شود که این بار به‌اندازه ۲ درصد رشد کند. شاخص خالص هم پیش‌بینی می‌شود که بعد از رشد ۰٫۹ درصدی دور قبل به‌اندازه ۰٫۵ افزایش یابد. این گزارش بر برآوردهای اقتصادی سه‌ماهه چهارم سال تأثیر خواهد گذاشت.

.
US Core PCE

.
شاخص خالص PCE آمریکا: مطلوب‌ترین شاخص تورمی فدرال رزرو آمریکا در ماه اکتبر رشد سالانه ۱٫۴ درصدی را ثبت کرد. بااین‌حال، با توجه به داده‌های اخیر CPI خالص، می‌توان انتظار بازگشت شاخص به ۱٫۳ را داشت، که از هدف ۲ درصدی تورم فدرال رزرو آمریکا فاصله زیادی دارد.

.
Canadian GDP

.
شاخص تولید ناخالص داخلی کانادا: اقتصاد کانادا در نیمه اول سال ۲۰۱۷ رشد خوبی را تجربه کرد، اما بعدازآن شاهد افت فعالیت‌های اقتصادی بودیم. در ماه سپتامبر، شاخص GDP کانادا رشد ۰٫۲ درصدی ماهانه‌ای را ثبت کرد. انتظار می‌رود که این بار هم رشد ۰٫۲ درصدی را شاهد باشیم.

.
US New Home Sales

.
شاخص فروش خانه‌های نوساز آمریکا: در ماه اکتبر شاخص فروش خانه‌های نوساز آمریکا به ۶۸۵ هزار واحد رسید، که خیلی بهتر از انتظارات بازار بود. این بار انتظار می‌رود که شاخص به ۶۵۲ هزار واحد برسد. درحالی‌که این شاخص تنها نشانگر وضعیت بخشی از بازار مسکن آمریکاست، اما ساخت‌وسازهای جدید می‌تواند به معنی افزایش فعالیت‌های اقتصادی در این بخش باشد.
.

 

شاخص های اقتصادی این هفته

شاخص های اقتصادی این هفته