رویداد ها و شاخص های مهم اقتصادی هفته

یکشنبه ۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۳

برای مشاهده تقویم اقتصادی هفته، شاخص ها و اخبار مهم این هفته ، اینجا را کلیک کنید

.

چهارشنبه

.
US CB Consumer Confidence

.
شاخص اطمینان مصرف کنندگان آمریکا: در ماه نوامبر شاخص به اوج جدیدی در ۱۲۹٫۵ واحد رسید. این آخرین گزارش در سال ۲۰۱۷ میلادی است و می تواند به خاطر تعطیلات سال نو میلادی بیشتر از این هم رشد کند.

.
US Pending Home Sale

.
شاخص فروش خانه های در معرض فروش آمریکا: بعد از سه ماه عملکرد ناامید کننده شاخص، در ماه اکتبر شاهد جهش ۳٫۵ درصدی شاخص بودیم. احتمالا در گزارش ماه نوامبر هم شاهد افت مجدد شاخص خواهیم بود.

.
پنجشنبه

.
US Jobless Claims

.
شاخص مدعیان بیکاری آمریکا: این شاخص هفتگی با رشد ۲۴۵ هزار واحدی تا حدودی بازار را ناامید کرد. اما پیش بینی می شود که این هفته شاخص به ۲۳۰ هزار واحد برسد.

.
Chicago PMI

.
شاخص PMI شیکاگو: معمولا این گزارش تحت تاثیر سایر رویداد های اقتصادی مهم مورد بی توجهی بازار قرار می گیرد، اما این هفته به خاطر تعطیلات و نبود گزارش اقتصادی مهم، احتمالا مورد توجه سرمایه گذاران قرار خواهد گرفت. بعد از اینکه شاخص در ماه نوامبر به اوج ۶۳٫۹ واحد رسید، نمی توان انتظار داشت که شاخص در ماه دسامبر هم چنین عملکردی را داشته باشد. با این حال، قرار گرفتن شاخص در بالای حائل ۵۰ واحدی نشانگر رونق در این بخش اقتصادی آمریکاست.

.
جمعه

.
German CPI

.
شاخص بهای مصرف کنندگان آلمان: روز جمعه آخرین ارزیابی تورمی آلمان منتشر خواهد شد. رشد تورم آلمان در ماه نوامبر برابر ۰٫۳ درصد بود. انتشار این گزارش می تواند انتظارات تورمی بازار نسبت به تورم کل ناحیه یورو را شکل دهد. نگرانی بانک مرکزی اروپا هم بیشتر به خاطر عملکرد ضعیف تورم است.

.

شاخص های اقتصادی این هفته

شاخص های اقتصادی این هفته