سقوط شدید قیمتی ارز های رمزینه ادامه دارد

پنج شنبه ۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۵

در طول ۲۴ ساعت گذشته قیمت بیت کوین بیش از ۱۴ درصد کاهش‌یافته است. این سومین بار در ماه دسامبر است که شاهد اصلاح نزولی شدیدی در بازار ارزهای رمزینه هستیم. درواقع به‌جز ریپل (Ripple) که توانسته ۶ درصد رشد کند، سایر ارزهای اصلی حداقل نزدیک ۱۰ درصد سقوط کرده‌اند.
از دیروز ارزش کل بازار ارزهای رمزینه از ۶۲۱ میلیارد دلار تقریباً به ۵۴۹ میلیارد دلار کاهش‌یافته است. یعنی در عرض یک روز شاهد کاهش ۵۴ میلیارد دلاری ارزش کل بازار بودیم. این در حالی است که محرک قوی برای حرکت نزولی که از دیروز شروع‌شده دیده نمی‌شود. اکثراً تحلیل گران معتقدند که افزایش شدید و سریع قیمت ارزهای رمزینه در طول چند ماه گذشته دلیل اصلی عمیق بودن اصلاح نزولی اخیر است. برخی از ارزهای رمزینه مثل Cardano، در طول چند ماهی که ایجادشده، به سهم بازاری ۱۰ میلیارد دلار رسیده است. به همین خاطر به نظر می‌رسد که رشد سریع قیمت ارزهای رمزینه باعث شده تا سرمایه‌گذاران دوباره به فکر قیمت‌گذاری مجدد این ارزها باشند.
همچنین بایستی توجه داشت که سه ماه پیش و در اوایل ماه اکتبر، کل ارزش بازار ارزهای رمزینه کمتر از ۱۴۵ میلیارد دلار بود. اما امروز تنها ارزش سهم بازاری بیت کوین دو برابر این مقدار است. علاوه بر این ارزهای رمزینه در فاز اول توسعه هستند. به همین خاطر هنوز سال های زیادی از نوسانات شدید ارزهای رمزینه باقی‌مانده است. برای کاهش نوسانات ارزهای رمزینه بایستی پروژه این ارزها تکمیل و توسعه یابد. تا آن زمان نوسان ۱۰ درصدی روزانه می‌تواند به یک اتفاق معمول تبدیل شود. بااین‌وجود به نظر اکثر تحلیلگران بازار، قیمت بیت کوین همراه با سایر ارزهای رمزینه دوباره تقویت خواهد شد. این دیدگاه به خاطر بازگشت صعودی و شدید ارزهای رمزینه در معاملات هفته‌های اخیر بوده است. هر بار که بازار شدیداً سقوط کرده، بازگشت سریع صعودی را هم به نمایش گذاشته است.

.

تغییرات قیمتی یک روز گذشته ارز های رمزینه