سه شنبه: تحلیل طلا بر اساس استراتژِی حرکات قیمتی (Price Action)

سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - ۸:۳۶

هفته گذشته بعدازاینکه طلا از سوی حمایت چهارساعته ۱۲۴۳٫۶ دلار تقویت شد، دیروز شاهد شکست این حمایت و سقوط طلا بودیم. حرکت نزولی طلا همراه با افزایش شاخص دلار آمریکا بود. همان‌طور که از نمودار چهارساعته مشاهده می‌شود، هنوز حمایت چهارساعته به‌طور کامل شکسته نشده است. هرچند که طلا تا کف قیمتی ۱۲۴۰٫۵ دلار پایین آمده، اما سریعاً به سمت بالا بازگشته و دوباره به بالای حمایت ۱۲۴۳٫۶ دلاری بازگشته است.
به‌احتمال‌زیاد حرکت نزولی اخیر به وضعیت نمودارهای بلندمدت ربط دارد. ناحیه تقاضای هفتگی ۱۲۶۹٫۳-۱۲۵۱٫۷ شکسته شده و به ناحیه مقاومت تبدیل‌شده است و می‌توان این هفته شاهد ادامه حرکات نزولی بود، به‌خصوص که تا محدوده ۱۲۱۴٫۴ دلار حمایت دیگری دیده نمی‌شود. در همین راستا، نمودار روزانه هم به زیر ناحیه تقاضای ۱۲۶۵٫۲-۱۲۵۱٫۷ سقوط کرده است. با برخورد مجدد طلا به زیر ناحیه شکسته شده، می‌توان انتظار رسیدن طلا به برآورد ۱۶۱٫۸ درصد الگوی AB=CD روزانه در ۱۲۳۸٫۹ دلار را داشت.
روند: بعد از حرکت نزولی شدید اخیر، ورود به معامله خرید کار خطرناکی است. به‌احتمال‌زیاد با بازگشت صعودی طلا، فروشندگان بیشتری وارد بازار خواهند شد. از دید معامله فروش هم، فروش از سطح کلیدی چهارساعته ۱۲۵۴٫۳ دلار همچنان ایده خوبی است. این سطح کلیدی با انتهای پایینی نواحی تقاضای هفتگی و روزانه در ۱۲۵۱٫۷ انطباق خوبی دارد.
حمایت‌ها: ۱۲۴۳٫۶، ۱۲۳۸٫۹، ۱۲۱۴٫۴
مقاومت‌ها: ۱۲۵۴٫۳، ۱۲۶۵٫۲-۱۲۵۱٫۷

.

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته طلا – ۱۲ دسامبر

آموزش رایگان پرایس اکشن

تحلیل پرایس اکشن را حرفه ای و کامل بیاموزید