پنجشنبه: تحلیل AUDUSD بر اساس استراتژِی حرکات قیمتی (Price Action)

پنج شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ - ۹:۴۳

بعد از برخورد مجدد و شدید به نرخ بازگشایی ماه دسامبر در ۰٫۷۵۶۲، AUDUSD به‌شدت جهش کرد. اولین موج از خریداران به خاطر گزارش‌های ضعیف تورمی آمریکا وارد بازار شدند و نرخ برابری را تا ۰٫۷۶ بالا کشیدند. در ادامه دلار آمریکا تحت تأثیر گزارش‌های فدرال رزرو آمریکا سقوط کرد و درنتیجه جفت ارز تا اوج ۰٫۷۶۳۹ بالا آمد. بعد از شکست ۰٫۷۶، جفت ارز تا مقاومت کلیدی چهارساعته در ۰٫۷۶۳۹ صعود کرد. از دید تکنیکال، احتمالاً فروشندگان نخواهند توانست این سطح قیمتی را حفظ کنند، چون‌که احتمالاً خریداران روزانه به سمت ناحیه عرضه روزانه در ۰٫۷۶۹۵-۰٫۷۶۵۷ نشانه رفته‌اند.
علاوه بر این، بایستی به خاطر سپرد که احتمالاً حرکت صعودی هفتگی از سوی حمایت روزانه ۰٫۷۵۰۵ و حمایت کانال هفتگی رسم شده از کف ۰٫۶۸۲۷ (که با اصلاح ۵۰ درصد فیبوناچی در ۰٫۷۴۷۴ و برآورد ۱۶۱٫۸ درصد AB=CD هفتگی در ۰٫۷۴۹۶ انطباق دارد) حمایت‌شده است. در گزارش‌های قبلی به هر دو سطح به‌عنوان محدوده مناسب برای ورود به معامله خرید اشاره‌شده بود.
روند: در حال حاضر همچنان می‌توان به معامله خرید فکر کرد، هرچند که نمودار چهارساعته با مقاومت‌هایی مواجه است. شکست مقاومت‌های چهارساعته می‌تواند به‌عنوان سیگنال خرید محسوب شوند و جفت ارز را به ناحیه عرضه روزانه و نرخ بازگشایی ماه نوامبر در ۰٫۷۶۵۹ برسانند. از دید معامله فروش، فروش از نرخ بازگشایی ماه نوامبر می‌تواند ایده خوبی باشد، به‌خصوص که در انتهای پایینی ناحیه عرضه روزانه قرارگرفته است. بااین‌حال فروش از این محدوده درست در تضاد با جریانات خرید هفتگی خواهد بود. به همین دلیل بایستی بااحتیاط معامله کرد.
حمایت‌ها: حمایت هفتگی رسم شده از کف ۰٫۶۸۲۷، برآورد ۱۶۱٫۸ درصد AB=CD در ۰٫۷۴۹۶، ۰٫۷۵۰۵، ۰٫۷۶
مقاومت‌ها: ۰٫۷۶۳۹، ۰٫۷۶۵۹، ۰٫۷۶۹۵-۰٫۷۶۵۷

.

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته دلار استرالیا و دلار آمریکا – ۱۴ دسامبر

آموزش رایگان پرایس اکشن

تحلیل پرایس اکشن را حرفه ای و کامل بیاموزید