پنجشنبه: تحلیل طلا بر اساس استراتژِی حرکات قیمتی (Price Action)

پنج شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶ - ۸:۵۷

قیمت طلا تغییر چندانی نسبت به دیروز نکرده است. بعدازاینکه طلا به زیر نرخ بازگشایی ماه اوت در ۱۲۶۹٫۳ دلار رسید، به سمت پایین بازگشته و روز را درست پیش از برآورد ۱۶۱٫۸ درصد الگوی AB=CD چهارساعته در ۱۲۵۹٫۷ به پایان رسانده است. اخیراً نمودار هفتگی وارد ناحیه تقاضای ۱۲۶۰٫۳-۱۲۵۱٫۷ شده و با حمایت کانال رسم شده از ۱۱۲۲٫۸ درگیر شده است. کانال صعودی هفتگی در برخوردهای قبلی به‌خوبی موجب صعود قیمت طلا شده است. به همین دلیل شاید تاریخ دوباره تکرار شود. در نمودار روزانه، کندل های قیمتی با ناحیه تقاضای روزانه ۱۲۶۵٫۲-۱۲۵۱٫۷ درگیر هستند، که در انتهای پایینی ناحیه تقاضای هفتگی قرارگرفته و همچنین شامل اصلاح ۶۱٫۸ درصد فیبوناچی در ۱۲۶۳٫۳ نیز می‌شود.
روند: با توجه به برآورد ۱۶۱٫۸ درصد الگوی AB=CD چهارساعته در ۱۲۵۹٫۷، می‌توان وارد معامله خرید شد. این محدوده از سوی نواحی تقاضای هفتگی و روزانه هم حمایت می‌شود. درست بعد از محل تکمیل الگوی AB=CD، حمایت کلیدی چهارساعته‌ای نیز در ۱۲۵۴٫۳ قرارگرفته است. خرید از این محدوده به معامله‌گر اجازه می‌دهد تا حد ضرر را در زیر ناحیه تقاضای هفتگی قرار دهد.
حمایت‌ها: برآورد ۱۶۱٫۸ درصد فیبوناچی در ۱۲۵۹٫۷، ۱۲۵۴٫۳، ناحیه تقاضای روزانه، ناحیه تقاضای هفتگی و حمایت کانال صعودی هفتگی.
مقاومت‌ها: ۱۲۶۹٫۹-۱۲۶۹٫۳

.

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته طلا – ۷ دسامبر

آموزش رایگان پرایس اکشن

تحلیل پرایس اکشن را حرفه ای و کامل بیاموزید