چهارشنبه: تحلیل طلا بر اساس استراتژِی حرکات قیمتی (Price Action)

چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۶ - ۸:۳۷

اخیراً نمودار هفتگی به داخل ناحیه تقاضای ۱۲۶۹٫۳-۱۲۵۱٫۷ دلار رسیده و با حمایت کانال رسم شده از کف ۱۱۲۲٫۸ دلار درگیر شده است. این کانال صعودی هفتگی چندین بار به چالش کشیده شده، اما هر بار به‌خوبی موقعیت خود را حفظ کرده است. به همین دلیل شاید این بار هم شاهد تکرار تاریخ باشیم. نمودار روزانه هم با ناحیه تقاضای ۱۲۶۵٫۲-۱۲۵۱٫۷ درگیر است، که نه‌تنها در انتهای پایینی ناحیه تقاضای هفتگی قرارگرفته، بلکه شامل اصلاح ۶۱٫۸ درصد فیبوناچی در ۱۲۶۳٫۳ دلار نیز می‌شود. در نمودار چهارساعته، دیروز حرکت نزولی قوی بازار موجب شکسته شدن نرخ بازگشایی ماه‌های اوت و نوامبر شد. همان‌طور که از نمودار مشاهده می‌شود، طلا تنها با رسیدن به محدوده ۱۲۶۰٫۷ دلاری توانسته به تعادل برسد.
روند: ازآنجایی‌که برآورد ۱۶۱٫۸ درصد فیبوناچی الگوی AB=CD در ۱۲۵۹٫۷ قرارگرفته، می‌توان گفت که فرصت خوبی برای ورود به معامله خرید فراهم‌شده است. نواحی تقاضای هفتگی و روزانه و حمایت کانال هفتگی هم با این محدوده انطباق دارند. علاوه بر این حمایت کلیدی چهارساعته‌ای هم در ۱۲۵۴٫۳ دلار قرارگرفته است.
حمایت‌ها: برآورد ۱۶۱٫۸ درصد الگوی AB=CD چهارساعته در ۱۲۵۹٫۷، حمایت کلیدی چهارساعته در ۱۲۵۴٫۳، ناحیه تقاضای روزانه ۱۲۶۵٫۲-۱۲۵۱٫۷، ناحیه تقاضای هفتگی ۱۲۶۹٫۳-۱۲۵۱٫۷، حمایت کانال هفتگی رسم شده از کف ۱۱۲۲٫۸
مقاومت‌ها: نرخ‌های بازگشایی اوت و نوامبر در محدوده ۱۲۶۹٫۹-۱۲۶۹٫۳

.

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته طلا – ۶ دسامبر

آموزش رایگان پرایس اکشن

تحلیل پرایس اکشن را حرفه ای و کامل بیاموزید