چهارشنبه: تحلیل طلا بر اساس استراتژی حرکات قیمتی (Price Action)

چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - ۹:۱۲

تحلیل امروز را از نمودار هفتگی شروع می‌کنیم. به نظر می‌رسد که دستورات حد ضرر در زیر ناحیه حمایت هفتگی ۱۲۶۹٫۳-۱۲۵۱٫۷ (ناحیه مقاومتی فعلی) تکمیل‌شده‌اند. این می‌تواند مسیر نزولی بازار را تا حمات ۱۲۱۴٫۴ دلار هموار کند. بااین‌حال پیش از اینکه طلا به این حمایت هفتگی سقوط کند، بایستی به نمودار روزانه هم توجه کرد. در طول معاملات دیروز، قیمت طلا به برآورد ۱۶۱٫۸ درصد الگوی AB=CD در ۱۲۳۸٫۹ دلار رسید و دنباله کندلی صعودی را تشکیل داد. ادامه فشارهای خرید از این محدوده می‌تواند طلا را به زیر ناحیه مقاومتی روزانه در ۱۲۶۵٫۲-۱۲۵۱٫۷ برساند.
مقاومت چهارساعته در ۱۲۴۳٫۶ دلار همچنان موقعیت خود حفظ کرده است. اینکه این مقاومت تا کی می‌تواند موقعیت خود را حفظ کند، به قدرت خریداران روزانه بستگی دارد. هر حرکت نزولی از این مقاومت می‌تواند نمودار چهارساعته را به حمایت ۱۲۳۵٫۹ دلار برساند. دیروز هم طلا به نزدیکی این حمایت رسید.
روند: با فعال شدن مقاومت چهارساعته و همچنین ادامه فشارهای فروش در نمودار هفتگی، خرید بر اساس الگوی AB=CD ایده خوبی نیست. شاید بهترین محل برای ورود به معامله خرید، زیر ناحیه مقاومتی روزانه اشاره‌شده باشد. از دید معامله فروش، فروش از زیر حمایت چهارساعته اشاره‌شده می‌تواند ایده خوبی باشد. بسته شدن نمودار چهارساعته در زیر این حمایت و برخورد مجدد به آن در قالب مقاومت و همچنین تشکیل کندل چهارساعته نزولی می‌تواند برای ورود به معامله فروش کافی باشد. در این صورت اهداف بازار حمایت چهارساعته ۱۲۲۸٫۱ و انتهای بالایی ناحیه تقاضای روزانه در ۱۲۲۴٫۴ دلار خواهند بود.
حمایت‌ها: ۱۲۳۵٫۹، ۱۲۱۴٫۴، ۱۲۲۴٫۴-۱۲۱۶٫۷، ۱۲۲۸٫۱
مقاومت‌ها: ۱۲۴۳٫۶، ۱۲۶۵٫۲-۱۲۵۱٫۷

.

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته طلا – ۱۳ دسامبر

آموزش رایگان پرایس اکشن

تحلیل پرایس اکشن را حرفه ای و کامل بیاموزید