تقویم اقتصادی ایران بورس آنلاین

دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۶ - ۸:۵۵

امروز شاخص‌های سهام آسیایی پیش از انتشار گزارش‌های فصلی و درآمدی شرکت‌ها رشد کردند. سرمایه‌گذاران انتظار دارند که با توجه به چشم‌انداز خوب رشد اقتصادی، سود شرکت‌ها نیز بالا باشد و از صعود قیمت‌های سهام به اوج‌های جدید حمایت کنند. تمامی شاخص‌های سهامی از سیدنی تا بانکوک رشد کرده‌اند. امروز بازارهای مالی ژاپن به خاطر تعطیلی عمومی بسته هستند. این هفته شرکت‌های بزرگی مثل سامسونگ و تعدادی از شرکت‌های تولیدی و خرده‌فروشی ژاپنی گزارش درآمدی خود را منتشر خواهند کرد. در این میان قیمت نفت افزایش‌یافته و دلار نیوزیلند هم به حرکات صعودی هفته پیش ادامه می‌دهد.
ازآنجایی‌که در ابتدای سال ۲۰۱۸ دارایی‌های ریسکی با تقاضای بالایی مواجه بودند، گزارش‌های درآمدی شرکت‌های آسیایی روند بعدی بازارهای سهام منطقه را مشخص خواهند کرد. هفته گذشته شاخص S&P 500 هم بهترین عملکرد را از ماه دسامبر سال ۲۰۱۶ به نمایش گذاشت. درواقع سرمایه‌گذاران توجهی به گزارش‌های ضعیف اشتغال آمریکا نکردند و با این دیدگاه که کاهش مالیات‌ها موجب افزایش درآمد شرکت‌ها خواهد شد، از بازارهای سهام آمریکا حمایت کردند. این هفته داده‌های تورمی از آمریکا و چین منتشر خواهند شد و سخنرانی‌های زیادی هم از مقامات فدرال رزرو آمریکا در پیش داریم. این سخنرانی‌ها می‌توانند بر انتظارات نرخ بهره‌ای بازار تأثیر بگذارند.
در بازار ارز خارجی هم اکثر جفت ارزهای اصلی در دامنه محدودی در حال نوسان هستند و تنها دلار استرالیاست که به‌طور قابل‌توجهی در برابر دلار آمریکا سقوط کرده است. ظاهراً دولت استرالیا پیش‌بینی کرده است که قیمت سنگ‌آهن در سال ۲۰۱۸ ۲۰ درصد نسبت به سال قبل کاهش خواهد یافت. طبق این گزارش، انتظار می‌رود که قیمت هر تن سنگ‌آهن در سال ۲۰۱۸ به ۵۱٫۵۰ دلار برسد، این در حالی است که قیمت فعلی آن در بازار ۷۵ دلار است. افزایش عرضه جهانی سنگ‌آهن و کاهش تقاضای چنین دلیل اصلی کاهش قیمت سنگ‌آهن خواهند بود.

.

برای ورود به صفحه تقویم اقتصادی ایران بورس آنلاین روی تصویر کلیک کنید