تقویم اقتصادی ایران بورس آنلاین

سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۶ - ۹:۲۴

شاخص های سهام آسیایی به رالی صعودیی که از ابتدای سال میلادی شروع شده ادامه دادند. در حال حاضر رشد بازار های سهام از ابتدای سال ۲۰۱۸، سریع ترین رشد از سال ۲۰۰۶ بوده است. سرمایه گذاران ژاپنی هم بعد از تعطیلی دیروز بازار های این کشور دوباره به سر کار برگشته اند و شاخص های سهام آمریکا هم دیروز به اوج قیمتی جدیدی رسیدند.
با این حال شاخص های سهام ژاپنی بخشی از رشد های بدست آمده را به خاطر تقویت ین ژاپن از دست دادند. ظاهرا امروز بانک مرکزی ژاپن حجم خرید اوراق قرضه بلند مدت را کاهش داده است. در حالی که بسیاری از تحلیلگران پیش بینی می کنند که بانک مرکزی ژاپن در سال ۲۰۱۸ حجم سیاست های انبساطی خود را کاهش خواهد، اما رئیس بانک مرکزی این کشور به دفعات تاکید کرده که تغییری در سیاست های پولی روی نخواهد داد. بعد از اینکه بانک مرکزی ژاپن حجم خرید اوراق قرضه دولتی را کاهش داد، ین ژاپن به اندازه ۰٫۵ درصد در برابر دلار آمریکا تقویت شد.
بعد از اینکه شاخص S&P 500 به اوج تاریخی جدیدی رسید، شاخص های سهام از سیدنی تا هنگ کنگ رشد کردند. اخیرا گزارش درآمدی شرکت سامسونگ منتشر شده که کمی پایین تر از انتظارات بازار بود و به همین دلیل بازار سهام کره جنوبی افت کرده است. همچنان تمرکز سرمایه گذاران به گزارش های درآمدی شرکت ها خواهد بود. ظاهرا افت ارزش دلار آمریکا در سال ۲۰۱۷ تاثیر منفی بر سودآوری شرکت ها خواهد گذاشت، به طوریکه افت درآمد سامسونگ هم بیشتر به خاطر کاهش ارزش دلار آمریکا بوده است. در اروپا داده های اقتصادی اخیر نشان می دهند که اطمینان نسبت به چشم انداز اقتصاد ناحیه یورو همچنان در حال بهبود است. در همین حال یورو در واکنش به نگرانی ها از بحران سیاسی دولت آلمان سقوط کرده است.

.

برای ورود به صفحه تقویم اقتصادی ایران بورس آنلاین روی تصویر کلیک کنید