دوشنبه: تحلیل AUDUSD بر اساس استراتژی حرکات قیمتی (Price Action)

دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۶ - ۹:۴۸

اولین هفته معاملاتی سال ۲۰۱۸، هفته خوبی برای AUDUSD بوده است به طوریکه نرخ برابری توانسته به حرکات صعودی شروع شده از ماه دسامبر ادامه دهد. دلار استرالیا توانست در معاملات هفته گذشته رشد کند، هر چند که نرخ برابری سال ۲۰۱۷ را در اطراف پایینی ناحیه عرضه هفتگی در ۰٫۷۸۹۷-۰٫۷۸۱۳ به پایان رسانده بود. در صورتی که خریداران باز هم از بازار حمایت کنند، شکست این ناحیه عرضه می تواند جفت ارز را به مقاومت هفتگی ۰٫۸۰۶۵ برساند.
حرکات قیمتی نمودار روزانه هم نشان می هد که جفت ارز هفته را با برخورد به ناحیه مقاومت روزانه ۰٫۷۸۹۷-۰٫۷۸۷۰ به پایان رسانده است. نه تنها این محدوده در انتهای بالایی ناحیه عرضه هفتگی قرار گرفته، بلکه کندل روزانه جمعه هم دوجی بوده است.
در نمودار چهارساعته، کاملا مشخص است که بعد از حمایت ۰٫۷۸ از بازار، جفت ارز وارد کانال صعودی چهارساعته ای شده است. حتی جفت ارز در واکنش به گزارش های روز جمعه تا اوج ۰٫۷۸۶۸ جهش کرد. به دنبال اندکی افت در نرخ برابری، جفت ارز توانست کندل چهارساعته نزولی خوبی را تشکیل دهد که با مقاومت چهارساعته هم فاصله کمی داشت.
روند: با توجه به مقاومت کانال چهارساعته و ناحیه عرضه هفتگی فعلی و همچنین ناحیه مقاومت روزانه، می توان انتظار کاهش نرخ برابری در معاملات این هفته را داشت. با این حال، فروش از سطوح فعلی می تواند به معنی فروش از حمایت چهارساعته ۰٫۷۸۴۳ و حمایت کانال باشد. به همین دلیل بهتر است که منتظر شکست ۰٫۷۸۴۳ و برخورد مجدد به آن در قالب مقاومت ماند. اولین حد سود معامله نرخ ۰٫۷۸ خواهد بود که با نرخ بازگشایی سال ۲۰۱۸ انطباق دارد. به همین دلیل شاید خریدارانی از این محدوده وارد بازار شوند.

.
حمایت: ۰٫۷۸۰۱، ۰٫۷۸۴۳، حمایت کانال چهارساعته، ۰٫۷۸
مقاومت: ۰٫۷۸۹۷-۰٫۷۸۱۳، ۰٫۸۰۶۵، ۰٫۷۸۹۷-۰٫۷۸۷۹، مقاومت کانال چهارساعته

.

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته دلار استرالیا و دلار آمریکا

آموزش رایگان پرایس اکشن

تحلیل پرایس اکشن را حرفه ای و کامل بیاموزید