دوشنبه: تحلیل EURUSD بر اساس استراتژی حرکات قیمتی (Price Action)

دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۶ - ۹:۲۴

با وجود اینکه EURUSD هفته را در محدوده مثبت به پایان رساند، اما در نمودار هفتگی شاهد تشکیل پین بار نزولی در اطراف مقاومت هفتگی ۱٫۲۰۴۴ و برآورد ۱۲۷٫۲ درصد فیبوناچی در ۱٫۲۰۸۱ هستیم. این کندل پین بار می تواند جفت ارز را به زیر نرخ بازگشایی سال ۲۰۱۸ در ۱٫۲۰۰۴ برساند.
در نمودار روزانه هم کندل های قیمتی در اکثر معاملات هفته گذشته با مقاومت کلیدی روزانه ۱٫۲۰۷۰ درگیر بودند. این مقاومت کلیدی اندکی از مقاومت های هفتگی فاصله دارد. در صورتی که کندل نزولی روز جمعه که به صورت الگوی پوششی نزولی تشکیل شده، عمل کند، جفت ارز می تواند تا حمایت روزانه بعدی در ۱٫۱۸۷۸ پایین بیاید، که با خط روند صعودی روزانه هم انطباق دارد.
جفت ارز در واکنش به گزارش های اشتغال روز جمعه آمریکا تا اوج ۱٫۲۰۸۲ صعود کرد. با این حال این جهش موقتی بود و جفت ارز سقوط کرد و تا کف قیمتی ۱٫۲۰۲۰ پایین آمد. حرکات قیمتی نمودار چهارساعته نشان می دهند که احتمالا امروز جفت ارز به نرخ رُند ۱٫۲۰ خواهد رسید، که درست در نزدیکی نرخ بازگشایی سال ۲۰۱۸ قرار گرفته است. به همین دلیل این محدوده می تواند خریداران جدیدی را وارد بازار کند.
روند: بر اساس وضعیت تکنیکال بازار، فروش از مقاومت های هفتگی و روزانه زمانی منطقی خواهد بود که جفت ارز از ۱٫۲۰ عبور کند. در واقع شکست قطعی ۱٫۲۰ می تواند مسیر نزولی جفت ارز را حداقل تا سطح کلیدی شکسته شده چهارساعته در ۱٫۱۹۴۴ هموار کند، که با ناحیه تقاضای چهارساعته در ۱٫۱۸۴۸-۱٫۱۹۳۶ انطباق دارد. بسته شدن جفت ارز در زیر ۱٫۲۰ همراه با برخورد مجدد به این سطح در قالب مقاومت می تواند نشانه خوبی از قدرت فروشندگان باشد. خرید از ۱٫۲۰ هم منطقی است، چونکه با نرخ بازگشایی سال ۲۰۱۸ در ۱٫۲۰۰۴ انطباق دارد. با این حال هنوز این نرخ بازگشایی سالانه، قدرت خود را اثبات نکرده است.

.
حمایت ها: ۱٫۲۰، ۱٫۱۹۴۹-۱٫۱۹۳۶، ۱٫۱۹۴۴، ۱٫۲۰۰۴، ۱٫۱۸۷۸
مقاومت ها: ۱٫۲۰۸۱، ۱٫۲۰۴۴، ۱٫۲۰۷۰

.

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته یورو و دلار آمریکا

آموزش رایگان پرایس اکشن

تحلیل پرایس اکشن را حرفه ای و کامل بیاموزید