دوشنبه: تحلیل GBPUSD بر اساس استراتژی حرکات قیمتی (Price Action)

دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۶ - ۹:۳۴

در اواخر معاملات هفته گذشته شاهد بودیم که پوند برای سومین جلسه معاملاتی در محدوده مثبت بسته شد. این مسئله باعث شده تا GBPUSD به اوج هفتگی ۱٫۳۶۱۲ برسد و نرخ برابری به مقاومت کانال هفتگی رسم شده از اوج ۱٫۲۶۷۳ برسد. در صورتی که این کانال شکسته شود، مسیر صعودی بازار تا مقاومت هفتگی ۱٫۳۶۸۳ هموار خواهد شد. بازگشت از کانال هم می تواند جفت ارز را به نرخ بازگشایی سال ۲۰۱۸ در ۱٫۳۵۰۳ برساند.
در نمودار روزانه مشاهده می شود که مقاومت کلیدی روزانه ۱٫۳۶۱۸ می تواند از مقاومت کانال هفتگی حمایت کند. ادامه فشار های فروش در نمودار روزانه می تواند جفت ارز را به ناحیه تقاضای ۱٫۳۳۸۷-۱٫۳۳۳۱ برساند که با خط روند حمایتی روزانه رسم شده از کف ۱٫۲۱۰۸ انطباق دارد.
حرکات قیمتی چهارساعته روز جمعه هم نشان می دهند که پوند تا اوج ۱٫۳۵۸۲ جهش کرده است. همان طور که در این نمودار دیده می شود، نرخ بازگشایی ماه دسامبر در ۱٫۳۵۲۹ چند پیپ بالاتر از نرخ بازگشایی سال ۲۰۱۸ در ۱٫۳۵۰۳ و نرخ ۱٫۳۵ قرار گرفته است.
روند: از دید تکنیکال ساختار بازار محدود است. از دید روند صعودی، مقاومت کانال هفتگی و مقاومت کلیدی روزانه در ۱٫۳۶۱۸ قرار گرفته اند. از دید حرکات نزولی هم نرخ بازگشایی ماه دسامبر می تواند اولین مانع بازار باشد و بعد از آن هم نرخ بازگشایی سال ۲۰۱۸ و ۱٫۳۵ مقاومت های بعدی خواهند بود. به همین خاطر در شرایط فعلی بهتر است که از معامله این جفت ارز خودداری کرد.

.
حمایت ها: ۱٫۳۵۲۹، ۱٫۳۵۰۳، ۱٫۳۵، ۱٫۳۳۸۷-۱٫۳۳۳۱، خط روند صعودی روزانه
مقاومت ها: مقاومت کانال هفتگی، ۱٫۳۶۸۳، ۱٫۳۶۱۸

.

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته پوند و دلار آمریکا

آموزش رایگان پرایس اکشن

تحلیل پرایس اکشن را حرفه ای و کامل بیاموزید