سقوط بیت کوین و رشد اتریوم

سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۱

بعد از اینکه بیت کوین هفته گذشته را در محدوده مثبت به پایان رساند، قیمت این ارز رمزینه هفته جدید معاملاتی را نزولی شروع کرده و به زیر ۱۵ هزار دلار عبور کرده است. فشار های فروش اخیر در ارز های رمزینه (Cryptocurrency) پس از حذف قیمت های مرکز مبادلاتی کره جنوبی در Coinmarketcap به راه افتاده است. این شرکت تحقیقاتی بدون هشدار قبلی به چنین اقدامی دست زده و در اکانت تویتری خود گفته است که، “امروز صبح ما برخی از محاسبات قیمتی در مراکز مبادلاتی کره جنوبی را به خاطر اختلاف فاحشی که با قیمت های سایر دنیا داشتند و فرصت آربیتراژ محدودی را ایجاد می کردند، حذف کردیم.”
همچنین گزارش هایی از قانون گذاران کره جنوبی و چینی منتشر شده که به دبنال افزایش نظارت بر مبادلات و ماینینگ ارز های رمزینه هستند. این موضوع هم بر فروش های گسترده اخیر تاثیر داشته اند. بیت کوین با سقوط ۲۰ درصدی به محدوده ۱۳٫۷۶ هزار دلار رسیده، که سریع ترین حرکت قیمتی بیت کوین در دو هفته گذشته است.
در مقابل اتریوم، دومین ارز بزرگ دنیا، با رالی صعودی ۵ درصدی به نزدیکی ۱۲۰۰ دلار رسیده است. این اتفاق زمانی افتاد که Steven Nerayoff، موسس اتریوم گفت که قیمت این ارز رمزینه می تواند در سال جدید سه برابر شود. وی در مصاحبه با CNBC گفت، “چیزی که در اتریوم شاهدش هستیم، افزایش فوق العاده تعداد پروژه ها در اتریوم است. در حال حاضر میلیارد ها دلار وارد اکوسیستم می شود و شاید تعداد پروژه های امسال ۱۰ برابر بیشتر از پروژه های سال قبل باشد، که به راحتی می تواند قیمت اتریوم را تا پایان سال (میلادی) به دو برابر یا حتی سه برابر برساند.”