سه شنبه: تحلیل GBPUSD بر اساس استراتژی حرکات قیمتی (Price Action)

سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۶

دیروز GBPUSD در معاملات بازار لندن توانست در اطراف نرخ بازگشایی ماه دسامبر در ۱٫۳۵۲۹ تشکیل کف دهد و به اوج قیمتی ۱٫۳۵۸۴ برسد. با وجود این، پوند همچنان بین نرخ بازگشایی ماه دسامبر و ناحیه ۱٫۳۵۸۲ گیر افتاده است. در نمودار های بلند مدت، جفت ارز مقاومت قوی را در پیش دارد. GBPUSD برای سومین جلسه معاملاتی متوالی رشد کرده است. این مسئله باعث شده تا جفت ارز به اوج هفتگی ۱٫۳۶۱۲ برسد و جفت ارز با مقاومت کانال هفتگی رسم شده از اوج ۱٫۲۶۷۳ برخورد کند. در صورتی که مقاومت کانال شکسته شود، مسیر صعودی بازار تا مقاومت هفتگی ۱٫۳۶۸۳ هموار خواهد شد. با این وجود شاید بازگشت از مقاومت کانال از سوی نرخ بازگشایی سال ۲۰۱۸ در ۱٫۳۵۰۳ محدود شود.
در نمودار روزانه، مقاومت کلیدی روزانه ۱٫۳۶۱۸ می تواند از مقاومت کانال هفتگی حمایت کند. در این صورت می توان انتظار داشت که جفت ارز به ناحیه تقاضای روزانه در ۱٫۳۳۸۷-۱٫۳۳۳۱ برسد، که با خط روند حمایتی روزانه رسم شده از کف ۱٫۲۱۰۸ انطباق دارد.
روند بازار: از دید تکنیکال، بازار تا حدودی ساختار محدودی دارد. از دید حرکات صعودی، مقاومت کانال هفتگی و مقاومت کلیدی روزانه در ۱٫۳۶۱۸ موانع اصلی خریداران خواهند بود. از دید حرکات نزولی نیز نرخ بازگشایی دسامبر در نمودار چهارساعته و نرخ بازگشایی سال ۲۰۱۸ و ۱٫۳۵ اولین اهداف بازار خواهند بود. بر اساس مطالب بالا و با توجه به اینکه جفت ارز نسبت به دیروز حرکت کمی داشته، توصیه می شود که در شرایط فعلی از معامله این جفت ارز خودداری کنید.

.
حمایت ها: ۱٫۳۵۲۹، ۱٫۳۵۰۳، ۱٫۳۵، ۱٫۳۳۸۷-۱٫۳۳۳۱، خط روند حمایتی روزانه
مقاومت ها: مقاومت کانال هفتگی، ۱٫۳۶۸۳، ۱٫۳۶۱۸، ۱٫۳۵۸۲

.

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته پوند و دلار آمریکا

آموزش رایگان پرایس اکشن

تحلیل پرایس اکشن را حرفه ای و کامل بیاموزید