فشار های سیاسی بر بازار ارز رمزینه افزایش یافته است

پنج شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۳

بیت کوین همچنان به حرکات نزولی ادامه می‌دهد و اخیراً به کف قیمتی هفتگی در نزدیکی ۱۲٫۵ هزار دلار رسیده است. بااین‌حال در حال حاضر قیمت بیت کوین رشد کرده و به محدوده ۱۳٫۶ هزار دلاری رسیده است. در میان فروش‌های گسترده در بازار ارز رمزینه، قیمت بیت کوین تحت‌فشار قرارگرفته است. اخیراً وزیر دادگستری کره جنوبی گفته است که طرح ممنوعیت معاملات ارزهای رمزینه تهیه‌شده است. اخیراً اخباری هم منتشرشده که بزرگ‌ترین مرکز مبادلاتی کره جنوبی توسط پلیس و مأموران مالیاتی موردحمله قرارگرفته است. این اقدام مأمورین برای بررسی فرارهای مالیاتی بوده است.
در همین حال، انتظارات سرمایه‌گذاران از بازارهای ارز رمزینه هم تضعیف‌شده است. چون‌که سنای آمریکا در ماه آینده در رابطه با بیت کوین جلسه تشکیل خواهد داد. ظاهراً این جلسه در رابطه با نگرانی مقامات از افزایش ریسک ارزهای رمزینه بر سیستم مالی است. ظاهراً قرار است که گروه خدمات مالی سنای آمریکا با رئیس کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) جهت پاسخ دادن به سوا لاتی در رابطه با بیت کوین جلسه تشکیل دهد.
دومین ارز مهم بازار هم برای دومین روز متوالی در محدوده منفی معامله می‌شود. اتریوم از اوج قیمتی ۱۳۸۱٫۹۰ فاصله گرفته و با کاهش ۱۱٫۶۸ درصدی به ۱۲۰۸٫۵۲ دلار رسیده است. این در حالی است که قیمت ریپل با ۹٫۹۵ درصد کاهش نسبت به روز گذشته در محدوده ۱٫۶۸ دلاری معامله می‌شود.

.

عملکرد ۱۰ ارز مهم بازار در ۲۴ ساعت گذشته