ورود مجدد سرمایه به بازار ارز رمزینه

چهارشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۹

بعد از افت های اخیر بیت کوین، شاهد بازگشت صعودی و قوی در بازار ارز رزمینه هستیم. به طوریکه بیت کوین در معاملات دیروز ۱۰ درصد و در معاملات امروز ۱۴٫۷۴ درصد رشد کرده و به ۱۴٫۴۵۶ هزار دلار رسیده است. به گزارش وال استریت ژورنال، صندوق تامین سرمایه Peter Theil میلیون ها دلار پول وارد بیت کوین کرده و موجب رشد قیمتی این ارز رمزینه شده است. این صندوق تامین سرمایه از موسسین شرکت PayPal و از اولین سرمایه گذاران فیسبوک بوده است. این ورود سرمایه به بیت کوین موجب شده تا بیش از ۵۰ درصد حرکت نزولی هفته گذشته جبران شود. طبق این گزارش، این سرمایه گذاری ریسکی موجب شده تا بین ۱۵ تا ۲۰ میلیون دلار پول وارد بیت کوین شود و این شرکت سرمایه گذاری هم به سایر خریداران بیت کوین گفته است که بعد از افزایش قیمتی سال گذشته بیت کوین، دارایی آن ها صد ها میلیون دلار ارزش دارد.
در همین حال بیت کوین از سوی گزارش های تحلیلی دیگری هم حمایت شده است. به گزارش تحلیل های Nomura، رشد قیمتی بیت کوین تاثیر مثبتی بر ثروت ژاپنی ها گذاشته و می تواند مخارج مصرف کنندگان ژاپن را تا ۹۶ میلیارد ین (۸۸۵٫۴ میلیون دلار) افزایش دهد. دنیس گارتمن، سردبیر The Gartman Letter نیز گفته است که، “بیت کوین سال جدید میلادی را نزولی آغاز کرد و در اواخر هفته گذشته با کاهش قیمتی مواجه بود و هر چند در تعطیلات اندکی تقویت شد، اما دوباره تضعیف شده است. حمایت بیت کوین در اطراف ۱۲ هزار دلار قرار گرفته و هر حرکتی به زیر این محدوده می تواند بازار را در معرض ریسک جدی قرار دهد.”
امروز علاوه بر بیت کوین، بیت کوین کَش و ریپل هم حجم معاملات بالایی داشتند. ریپل با ۱۵٫۰۶ درصد افزایش نسبت به روز گذشته به ۲٫۶۳ دلار رسیده و بیت کوین کش هم با ۱۸٫۹۵ درصد افزایش در ۲۹۱۷٫۳۶ دلار معامله می شود. اتریوم هم تنها با ۲٫۰۴ درصد افزایش در محدوده ۸۹۵٫۸۰ دلار معامله می شود. در همین حال ارزش کل بازار ارز های رمزینه به اوج جدیدی در ۶۶۷ میلیارد دلار رسیده، که نشان می دهد اصلاح کل بازار ارز های رمزینه (۳۰ درصد اصلاحی که از روی ۲۲ دسامبر شروع شده بود) به طور کامل جبران شده است.