پنجشنبه: تحلیل EURUSD بر اساس استراتژی حرکات قیمتی (Price Action)

پنج شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۶ - ۹:۰۳

باوجوداینکه در معاملات روز چهارشنبه نشانه‌هایی از ورود فروشندگان به بازار از ۱٫۱۹۴۴ دیده می‌شد، اما جفت ارز سریعاً به سمت بالا بازگشت. همان‌طور که مشاهده می‌شود، نمودار چهارساعته توانسته به نرخ رُند ۱٫۲۰ دلار برسد، که مقاومت نسبتاً مهمی برای EURUSD بوده است. در حال حاضر به نظر می‌رسد که یورو دوباره به سمت مقاومت کلیدی چهارساعته شکسته شده در ۱٫۱۹۴۴ نشانه رفته است. نمودار هفتگی نشانگر وضعیت نزولی بازار است. معاملات هفته گذشته موجب تشکیل پین بار نزولی در اطراف مقاومت هفتگی ۱٫۲۰۴۴ و برآورد ۱۲۷٫۲ درصد فیبوناچی در ۱٫۲۰۸۱ شده است. تا به اینجای هفته، جفت ارز از حمایت اول در نرخ بازگشایی سال ۲۰۱۸ در ۱٫۲۰۰۴ عبور کرده است.
در نمودار روزانه، جفت ارز همچنان به فاصله نزدیکی از ناحیه تقاضای روزانه ۱٫۱۸۷۴-۱٫۱۸۱۷ معامله می‌شود. در کنار این، حمایت روزانه ۱٫۱۸۷۸ نیز قرارگرفته و خط روند صعودی روزانه‌ای هم که از اوج ۱٫۲۰۹۲ تشکیل‌شده، با حمایت ۶۱٫۸ درصد فیبوناچی در ۱٫۱۸۶۲ انطباق دارد. باوجوداین، آیا انطباق‌های روزانه برای ورود به معامله خرید کافی هستند؟ به‌خصوص که ۱٫۱۹ دلار درست در بالای سطوح حمایتی روزانه قرارگرفته و می‌تواند شکست جعلی را تا ناحیه تقاضای روزانه به راه بی اندازد؟
روند بازار: از دید تکنیکال، احتمال اینکه فروشندگان هفتگی به خاطر نبود حمایتی در نزدیکی سطوح فعلی از ناحیه روزانه اشاره‌شده عبور کنند، وجود دارد. به همین دلیل بهتر است که پیش از ورود به معامله خرید از محدوده حمایتی، منتظر تشکیل کندل روزانه صعودی و نسبتاً کامل ماند یا اینکه منتظر تشکیل پین بار صعودی چهارساعته‌ای که از ۱٫۱۹ دلار عبور کرده و به انتهای بالایی ناحیه تقاضای روزانه برخورد کرده، ماند و بعدازآن وارد معامله خرید شد.

.
حمایت‌ها: ۱٫۱۹، ۱٫۱۸۹۸، ۱٫۱۹۴۴، ۱٫۱۸۷۸، ۱٫۱۸۷۴-۱٫۱۸۱۷، ۱٫۸۶۲
مقاومت‌ها: ۱٫۲۰۸۱، ۱٫۲۰۴۴، ۱٫۲۰

.

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته یورو و دلار آمریکا

آموزش رایگان پرایس اکشن

تحلیل پرایس اکشن را حرفه ای و کامل بیاموزید