پنجشنبه: تحلیل GBPUSD بر اساس استراتژِی حرکات قیمتی (Price Action)

پنج شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۶ - ۹:۱۸

همان‌طور که مشاهده می‌شود، باوجوداینکه در روز چهارشنبه جفت ارز بین ۱٫۳۴۸۱ و ۱٫۳۵۶۲ نوسان کرد، اما GBPUSD همچنان بین ۱٫۳۵ و نرخ بازگشایی ماه دسامبر در ۱٫۳۵۲۹ در حال نوسان است. در زیر ۱٫۳۵، جفت ارز می‌تواند تا محدوده سبزرنگ چهارساعته در ۱٫۳۴۶۷-۱٫۳۴۴۸ سقوط کند. این محدوده شامل برآورد ۱۲۷٫۲ درصد AB=CD چهارساعته در ۱٫۳۴۶۲-۱٫۳۴۶۷، حمایت میانی چهارساعته در ۱٫۳۴۵۰ و انتهای بالایی ناحیه تقاضای چهارساعته در ۱٫۳۴۴۸-۱٫۳۴۲۹ می‌شود.
در نمودار هفتگی هم GBPUSD در اواخر معاملات هفته گذشته برای سومین روز معاملاتی متوالی تقویت شد. این مسئله موجب شد تا جفت ارز به اوج قیمتی ۱٫۳۶۱۲ برسد و نرخ برابری به مقاومت کانال هفتگی رسم شده از اوج ۱٫۲۶۷۳ برسد. درصورتی‌که این مقاومت کانال شکسته شود، مسیر صعودی بازار تا مقاومت هفتگی ۱٫۳۶۸۳ هموار خواهد شد. بازگشت نزولی از مقاومت کانال هم می‌تواند جفت ارز را با نرخ بازگشایی سال ۲۰۱۸ در ۱٫۳۵۰۳ درگیر کند. در نمودار روزانه، مقاومت کلیدی روزانه ۱٫۳۶۱۸ می‌تواند قدرت فروشندگان در مقاومت کانال هفتگی را تقویت کند. ادامه فشارهای فروش در نمودار هفتگی می‌تواند جفت ارز را به ناحیه تقاضای روزانه در ۱٫۳۳۸۷-۱٫۳۳۳۱ برساند، که با خط روند حمایتی روزانه رسم شده از کف ۱٫۲۱۰۸ انطباق خوبی دارد.
روند بازار: شکست عمیق و جعلی به زیر ۱٫۳۵ هنوز هم محتمل است، به‌خصوص که نسبت به دیروز تغییری در نرخ برابری اعمال نشده است. چنین حرکتی می‌تواند جفت ارز را به ناحیه سبزرنگ چهارساعته برساند و نرخ برابری را تقویت کند. بایستی به یاد داشت که جفت ارز تنها با ۱٫۳۵ درگیر نیست و نرخ بازگشایی سال ۲۰۱۸ هم فعال‌شده است. و با توجه به اینکه نرخ بازگشایی سال ۲۰۱۸، یک سطح کلیدی در نمودار هفتگی محسوب می‌شود، شکست جعلی ۳۰ پیپی نمی‌تواند خیلی حرکت بزرگی محسوب شود. بااین‌حال معامله گران محافظه‌کار شاید بهتر باشد که منتظر شکست جعلی بمانند و بعد از شکست نرخ بازگشایی ماه دسامبر در نمودار چهارساعته وارد بازار شوند، چون‌که این سطح در گذشته نشان داده که مقاومت مهمی برای بازار است. چنین حرکتی می‌تواند برای صعود جفت ارز به نرخ ۱٫۳۶ و مقاومت کلیدی روزانه ۱٫۳۶۱۸ کافی باشد.

.
حمایت‌ها: ۱٫۳۵۰۳، ۱٫۳۵، ۱٫۳۳۸۷-۱٫۳۳۳۱، خط روند حمایتی روزانه
مقاومت‌ها: مقاومت کانال هفتگی، ۱٫۳۶۸۳، ۱٫۳۶۱۸، ۱٫۳۵۲۹

.

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته پوند و دلار آمریکا

آموزش رایگان پرایس اکشن

تحلیل پرایس اکشن را حرفه ای و کامل بیاموزید