پنجشنبه: تحلیل USDJPY بر اساس استراتژی حرکات قیمتی (Price Action)

پنج شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۶ - ۹:۳۹

روز چهارشنبه USDJPY به‌اندازه ۱٫۷۰ درصد سقوط کرد و چندین حمایت را شکست. روز سه‌شنبه بعد از اطلاعیه بانک مرکزی ژاپن شاهد رشد ارزش ین در برابر رقبا بودیم. بانک مرکزی ژاپن حجم خرید اوراق قرضه دولتی را کاهش داده است. روز چهارشنبه هم مقامات چینی اعلام کردند که برنامه خرید اوراق خزانه‌داری آمریکا را کاهش یا متوقف خواهند کرد و این مسئله موجب شد تا رالی صعودی دیگری در ین ژاپن (رالی نزولی در USDJPY) به راه بیافتد. همان‌طور که از نمودار چهارساعته مشاهده می‌شود، جفت ارز روز را با اندکی کاهش از ۱۱۱٫۴۰ (کف قیمتی روز اول دسامبر) به پایان رسانده است. این سطح پیش از ناحیه تقاضای چهارساعته ۱۱۱٫۲۵-۱۱۱٫۰۶ قرارگرفته است.
بر اساس نمودار روزانه، شکست اخیر حمایت روزانه ۱۱۱٫۶۶ (مقاومت فعلی) مسیر نزولی بازار را تا حمایت روزانه ۱۱۰٫۷۶ هموار کرده است. با توجه به اینکه حمایت‌های زیادی در نمودار چهارساعته فعال‌شده‌اند، فروش در این بازار باوجود تضعیف حمایت روزانه کار ریسکی است.
روند بازار: با توجه به اینکه مسیر نزولی بازار محدود است و انطباقی هم در ساختار روزانه و چهارساعته دیده نمی‌شود، بهتر است که امروز از معامله جفت ارز خودداری کرد.

.
حمایت‌ها: ۱۱۱٫۲۵-۱۱۱٫۰۶، ۱۱۱٫۴۰، ۱۱۰٫۷۶
مقاومت‌ها: ۱۱۲، ۱۱۲٫۵۷-۱۱۱٫۹۹، ۱۱۱٫۶۶

.

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته دلار آمریکا و ین ژاپن

آموزش رایگان پرایس اکشن

تحلیل پرایس اکشن را حرفه ای و کامل بیاموزید