چهارشنبه: تحلیل EURUSD بر اساس استراتژی حرکات قیمتی (Price Action)

چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۶ - ۹:۰۳

با ادامه حرکات صعودی دلار آمریکا در برابر اکثر ارز های اصلی بازار، فشار های فروش بر EURUSD نیز تشدید شد. حمایت چهارساعته ۱٫۱۹۴۴ واکنش محدودی داشت و در حال حاضر به مقاومت تبدیل شده است. می توان انتظار حرکات نزولی تا نرخ رُند ۱٫۱۹ دلار را داشت، که از سوی نرخ بازگشایی ماه دسامبر در ۱٫۱۸۹۰ نیز تقویت می شود. همان طور که در گزارش های قبلی هم اشاره شد، نمودار هفتگی نشانگر وضعیت نزولی است. هفته گذشته پین بار نزولی در اطراف مقاومت هفتگی ۱٫۲۰۴۴ و برآورد ۱۲۷٫۲ درصد فیبوناچی در ۱٫۲۰۸۱ تشکیل شده بود. تا به امروز نمودار هفتگی توانسته از نرخ بازگشایی سال ۲۰۱۸ در ۱٫۲۰۰۴ عبور کند.
به دنبال فشار های فروش اخیر، بایستی به کندل های روزانه هم توجه کرد که در ناحیه تقاضای روزانه ۱٫۱۸۷۴-۱٫۱۸۱۷ بسته می شوند. علاوه بر این که حمایت روزانه ۱٫۱۸۷۸ با این محدوده انطابق دارد، خط روند صعودی روزانه رسم شده از اوج ۱٫۲۰۹۲ هم با این محدوده انطباق دارد و حمایت ۶۱٫۸ درصد فیبوناچی روزانه در ۱٫۱۸۶۲ هم در این محدوده قرار گرفته است.
روند بازار: بر اساس حرکات قیمتی نمودار های بلند مدت، احتمال سقوط جفت ارز به محدوده ۱٫۱۸۷۸ وجود دارد. به دلیل انطباق های موجود در این محدوده انتظار می رود که شاهد ورود خریداران به بازار باشیم. اما آیا این انطباق ها برای ورود به معامله خرید کافی هستند؟ احتمال این وجود دارد که فروشندگان هفتگی از ناحیه حمایتی روزانه عبور کنند. به همین دلیل بهتر است که پیش از ورود به معامله خرید، منتظر تشکیل کندل روزانه صعودی کامل در این محدوده ماند. تشکیل چنین کندلی می تواند نشانگر حضور قوی خریداران در بازار باشد.

.
حمایت ها: ۱٫۱۹، ۱٫۱۸۹۸، ۱٫۱۸۷۸، ۱٫۱۸۷۴-۱٫۱۸۱۷، ۱٫۱۸۶۲
مقاومت: ۱٫۱۹۴۴، ۱٫۲۰۸۱، ۱٫۲۰۴۴

.

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته یورو و دلار آمریکا

آموزش رایگان پرایس اکشن

تحلیل پرایس اکشن را حرفه ای و کامل بیاموزید