چهارشنبه: تحلیل GBPUSD بر اساس استراتژی حرکات قیمتی (Price Action)

چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۶ - ۹:۱۹

دیروز رشد دلار آمریکا بر GBPUSD تأثیر منفی گذاشت. علاوه بر این تلاش‌های نخست‌وزیر انگلستان در تغییر اعضای کابینه دولت هم با مقاومت‌های جدی مواجه شده و درنتیجه فشارهای فروش GBPUSD را تقویت کرده است. تنها از دید تکنیکال، نرخ بازگشایی ماه دسامبر در ۱٫۳۵۲۹ در طول معاملات دیروز شکسته شده است. نرخ ۱٫۳۵ حمایت بعدی بازار است. زیر ۱٫۳۵، کندل های چهارساعته می‌توانند تا محدوده سبزرنگ ۱٫۳۴۶۷-۱٫۳۴۴۸ سقوط کنند. این محدوده شامل برآورد ۱۲۷٫۲ درصدی AB=CD، حمایت میانی چهارساعته ۱٫۳۴۵۰ و انتهای بالایی ناحیه تقاضای چهارساعته در ۱٫۳۴۲۹-۱٫۳۴۴۸ می‌شود.
در نمودارهای بلندمدت، مقاومت مهمی دیده می‌شود. در اواخر هفته گذشته شاهد رالی صعودی سه‌روزه در GBPUSD بودیم، که باعث شد تا نرخ برابری به اوج هفتگی ۱٫۳۶۱۲ برسد و جفت ارز را به مقاومت کانال هفتگی رسم شده از اوج ۱٫۲۶۷۳ برساند. درصورتی‌که کانال شکسته شود، مسیر صعودی بازار تا مقاومت هفتگی در ۱٫۳۶۸۳ هموار خواهد شد. بازگشت نزولی از کانال هم می‌تواند جفت ارز را با نرخ بازگشایی سال ۲۰۱۸ در ۱٫۳۵۰۳ درگیر کند. در نمودار روزانه، مقاومت کلیدی ۱٫۳۶۱۸ هم می‌تواند بازگشت نزولی از مقاومت کانال هفتگی را تقویت کند. ادامه فشارهای فروش در نمودار روزانه هم می‌تواند جفت ارز را به ناحیه تقاضای روزانه در ۱٫۳۳۸۷-۱٫۳۳۳۱ برساند، که با خط روند حمایتی روزانه رسم شده از کف ۱٫۲۱۰۸ انطباق دارد.
روند بازار: شکست جعلی عمیق به زیر ۱٫۳۵ محتمل است. این حرکت می‌تواند منجر به برخورد جفت ارز به محدوده چهارساعته سبزرنگ شود و نرخ برابری هم از این محدوده دوباره به سمت بالا بازگردد. بایستی به خاطر داشت که در اینجا بازار تنها با ۱٫۳۵ درگیر نخواهد بود، بلکه با نرخ بازگشایی سال ۲۰۱۸ هم درگیر خواهد شد و با توجه به نمودارهای بلندمدت، شکست جعلی ۳۰ پیپی خیلی قابل‌توجه نیست. معامله گران محافظه‌کار می‌توانند منتظر شکست جعلی بمانند و بعدازاینکه نمودار چهارساعته توانست نرخ بازگشایی ماه دسامبر را بشکند وارد بازار شوند. در صورت ورود به معامله خرید، حد سود اول بازار ۱٫۳۶ دلار و مقاومت کلیدی روزانه ۱٫۳۶۱۸ دلار خواهد بود.

.
حمایت‌ها: ۱٫۳۵۰۳، ۱٫۳۵، ۱٫۳۳۸۷-۱٫۳۳۳۱، خط روند حمایت روزانه
مقاومت‌ها: مقاومت کانال هفتگی، ۱٫۳۶۸۳، ۱٫۳۶۱۸، ۱٫۳۵۲۹

.

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته پوند و دلار آمریکا

آموزش رایگان پرایس اکشن

تحلیل پرایس اکشن را حرفه ای و کامل بیاموزید