گزارش روزانه قبل بازار آمریکا

دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۵

در اولین روز معاملاتی هفته، ارز های اصلی در برابر دلار آمریکا تضعیف شدند، به طوریکه EURUSD از ۱٫۲۰ عبور کرده است. جریانات تثبیت سود و مقاومت های تکنیکال محرک اصلی تضعیف ارز های اصلی بوده اند. تا اواسط هفته گزارش های اقتصادی مهمی منتشر نخواهند شد و بازار همچنان تحت تاثیر گزارش های اشتغال روز جمعه آمریکا قرار دارد، گزارش هایی که ظاهرا خیلی هم به ضرر دلار نبودند. در واقع ابتدا این طور تصور می شد که داده های اشتغال ضعیف هستند اما با وجود رشد ملایم دستمزد ها، رشد اشتغال هم چنان ادامه دارد. در ادامه که بازار داده های اشتغال آمریکا را هضم کرد، به نظر می رسد که سرمایه گذاران به این نتیجه رسیده اند که دلیلی برای تردید در رابطه با سه مرحله افزایش نرخ بهره وجود ندارد. این موضوع باعث شد تا برخی از فروشندگان دلار آمریکا اقدام به تثبیت سود کنند و در نتیجه دلار آمریکا در معاملات آسیا و اوایل اروپا تقویت شد.
یورو از ۱٫۲۰۵۰ دلار سقوط کرد و تا سطح ۱٫۱۹۸۷ دلاری پایین آمد، در حالیکه AUDUSD از ۰٫۷۸۷۰ به ۰٫۷۸۲۷ رسید. هر دو جفت ارز به مقاومت های کلیدی برخورد کرده اند و در این میان کار EURUSD در عبور از سه اوج قیمتی در محدوده ۱٫۲۰۹۲ سخت تر بود. برخی از تحلیلگران همچنین به خالص قرارداد های آتی خرید یورو در CME اشاره کرده اند، که به بیش از ۱۰۰ هزار قرارداد رسیده است. سطحی که در گذشته همواره منجر به اصلاح نزولی بازار شده است.
هنوز زود است که گفت فروش های گسترده دلار آمریکا خاتمه یافته است، به خصوص که رشد دلار آمریکا هنوز در برابر ین ژاپن قابل توجه نبوده است و USDJPY در اطراف ۱۱۳ در نوسان است. این در حالی است که نرخ بازدهی اوراق خزانه داری آمریکا به اوج ۲٫۴۷ درصدی رسیده است. این وضعیت نشان می دهد که بازار ارز خارجی هنوز در رابطه با تعداد مراحل افزایش نرخ بهره فدرال رزرو شک و تردید دارد. امروز تقویم اقتصادی تقریبا خالی است و به همین دلیل انتظار می رود که بازار آرامی را شاهد باشیم. اما اگر EURUSD دوباره به ۱٫۲۰۵ بازگردد، فروش های گسترده اولیه امروز یورو فراموش خواهند شد و خریداران یورو دوباره جفت ارز را به محدوده ۱٫۲۱ دلاری خواهند رساند.

.

عملکرد دلار در برابر ارز های اصلی