اقتصاد استرالیا: چرا واکنش AUD به شاخص های اقتصادی موقتی خواهد بود؟

یکشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۹

با پشت سر گذاشتن نشست تعیین نرخ بهره ماه مارس بانک رزرو استرالیا، AUD رویداد اقتصادی مهمی در پیش روی خود ندارد. نشست تعیین نرخ بهره هفته گذشته بانک رزرو استرالیا نشانگر عدم تغییر سیاست‌های پولی بود و نرخ بهره ۱٫۵ درصدی که در ماه اوت سال ۲۰۱۶ تعیین‌شده بود، بدون تغییر باقی‌مانده است. علاوه بر این بانک رزرو استرالیا عجله‌ای برای افزایش نرخ بهره ندارد، چون‌که اقتصاد استرالیا با رشد ضعیف تورم و بدهی بالای مصرف‌کنندگان درگیر است. این در حالی است که فدرال رزرو آمریکا به دنبال افزایش نرخ بهره در ماه مارس است و به احتمال زیاد در سال ۲۰۱۸ سه مرحله نرخ بهره را افزایش دهد.
علاوه بر این از آنجایی که انتظار نمی‌رود در آینده نزدیک سیاست‌های پولی استرالیا تغییر کنند، شاید داده‌های اقتصادی استرالیا هم تأثیر چندانی بر بازار نگذارند. با این حال، تنها نرخ بهره نیست که بر روند دلار استرالیا تأثیرگذار است، بلکه جریانات ریسکی بازار هم می‌تواند بر دلار استرالیا تأثیرگذار باشد. به‌خصوص که اخیراً آمریکا و کره شمالی گام‌های مثبتی در جهت حل بحران شبه‌جزیره برداشته‌اند.
این هفته از استرالیا گزارش اطمینان کسب‌وکارها منتشر خواهد شد. در ادامه گزارش اطمینان مصرف‌کنندگان استرالیا منتشر می‌شود و داده‌های مسکن استرالیا هم بر حرکات قیمتی دلار استرالیا تأثیر خواهند گذاشت. با این حال شاید واکنش دلار استرالیا به تمامی این شاخص‌های اقتصادی محدود باشد و AUDUSD بیشتر تحت تأثیر حرکات قیمتی دلار آمریکا قرار گیرد. دلار استرالیا در روند نزولی در برابر دلار آمریکا معامله می‌شود. از آنجایی که هنوز نشانه قوی از خروج جفت ارز از روند نزولی دیده نمی‌شود، انتظار می‌رود که روند این هفته جفت ارز نزولی باشد.