اقتصاد انگلستان: تقویم اقتصادی این هفته پوند خالی است

یکشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۹

با ادامه مذاکرات BREXIT در چند هفته گذشته، شاهد روند خنثی پوند انگلستان در بازار بودیم. اخیراً نخست‌وزیر انگلستان بیانیه خود در رابطه با مسیر مذاکرات BREXIT را منتشر کرده بود، که مطابق پیش‌بینی‌های بازار بود و خبر جدیدی برای سرمایه‌گذاران در برنداشت. با این حال زمانی که اتحادیه اروپا تمامی خواسته‌های انگلستان را رد کرد و بر خواسته‌های خود پافشاری کرد، دیدگاه‌های نخست‌وزیر انگلستان هم بی‌اثر شد. تا زمانی که تغییر قابل‌توجهی در دیدگاه‌های طرفین مشاهده نشده، پوند همچنان بدون روند خواهد بود.
در هفته پیش رو گزارش مهمی از انگلستان منتشر نخواهد شد. در این میان تنها گزارش برآوردهای اقتصادی انگلستان است که می‌تواند برای معامله گران جالب‌توجه باشد. انتظار می‌رود که این گزارش نشانگر بهبود شرایط مالی دولت باشد و تغییری در مالیات‌ها و مخارج دولت دیده نشود.
بر همین اساس به خاطر نبود گزارش‌های اقتصادی مهم از انگلستان، انتظار می‌رود که حرکات قیمتی پوند بیشتر تحت تأثیر تغییرات ارزهای اصلی باشد. در آمریکا تعرفه‌های تجاری موجب نگرانی سرمایه‌گذاران از احتمال وقوع جنگ تجاری شده است و بر دلار آمریکا تأثیر منفی گذاشته است. درحالی‌که یورو هنوز نتوانسته نشست هفته قبل بانک مرکزی اروپا را به‌طور کامل هضم کند. احتمالاً در این هفته نوسانات جفت ارزهای پوند تشدید خواهد شد، اما این نوسانات ربطی به پوند انگلستان نخواهند داشت.