تقویم اقتصادی ایران بورس آنلاین

سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۷:۳۷

دیروز شاخص‌های سهام آمریکا شروع قوی داشتند، اما قدرت خریداران دوامی نداشت و شاهد عملکرد مبهم بازار بودیم. شاخص نزدک تنها شاخصی بود که در محدوده مثبت بسته شد و با ۲۷ واحد رشد به اوج تاریخی جدیدی در ۷۵۸۸ رسید. شاخص داوجونز در زمان بازگشایی بازار بیش از ۱۰۰ واحد رشد کرده بود، اما در ادامه با ۱۵۷ واحد کاهش روز را در ۲۵۱۷۸ به پایان رساند. شاخص S&P 500 هم با ۳ واحد کاهش در ۲۷۸۳ به کار خود پایان داد.
سرمایه‌گذاران آسیایی هم با احتیاط کار را دنبال می‌کنند و در حال حاضر توجه همه به گزارش‌های تورمی امروز آمریکاست. داده‌های تورمی آمریکا می‌توانند مسیر آتی سیاست‌های پولی فدرال رزرو آمریکا را روشن کنند. دلار آمریکا و نرخ بازدهی اوراق خزانه‌داری همچنان تحت‌فشار قرار دارند. نرخ بازدهی اوراق ده‌ساله خزانه‌داری آمریکا به ۲٫۸۷ درصد رسیده است. شاخص‌های سهام نیکی و هنگ‌کنگ عملکرد مبهمی دارند و شاخص سهام استرالیا هم افت کرده است. با ادامه بحران سیاسی در دولت ژاپن، ین همچنان با تقاضای خوبی مواجه است.
سرمایه‌گذاران منتظر گزارش‌های تورمی و خرده‌فروشی آمریکا و شاخص تولیدات صنعتی، خرده‌فروشی و شاخص سرمایه‌گذاری در دارایی‌های ثابت چین هستند. داده‌های تورمی آمریکا مهم‌ترین گزارش پیش از نشست هفته آینده فدرال رزرو آمریکا هستند. در همین حال قیمت نفت خام سبک به زیر ۶۲ دلار بازگشته و قیمت فلزات صنعتی هم کاهش‌یافته است. بیت کوین هم در اطراف ۹ هزار دلار معامله می‌شود.

.

برای ورود به صفحه تقویم اقتصادی ایران بورس آنلاین روی تصویر کلیک کنید