طلا در بالای ۱۳۲۰ دلار نوسان می کند

دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۷

طلا در واکنش اولیه به گزارش‌های اشتغال روز جمعه آمریکا سقوط کرد. این واکنش اولیه به خاطر رشد قوی NFP بود، اما در ادامه توجه سرمایه‌گذاران به رشد ضعیف دستمزدها بازگشت و طلا توانست با تشکیل پین بار صعودی بلند چهارساعته به بالای ۱۳۲۰ دلار بازگردد. از روز جمعه، طلا در محدود بین ۱۳۲۰ تا ۱۳۲۵ دلار در حال نوسان است.
رشد ضعیف دستمزدها به معنی کاهش فشارهای تورمی آینده است. در ماه ژانویه رشد قوی دستمزدها و تورم مصرف‌کنندگان سرمایه‌گذاران را نگران کرده بود، که رشد قوی تورم می‌تواند منجر به افزایش سریع نرخ بهره (چهار مرحله در سال ۲۰۱۸) شود. اما عملکرد ماه فوریه دستمزدها نشان می‌دهد که تا حدودی شانس چهار مرحله افزایش نرخ بهره کاهش‌یافته است. درهرصورت فردا گزارش‌های تورمی آمریکا منتشر خواهد شد و اگر تورم عملکرد ضعیفی داشته باشد، احتمالاً طلا بتواند به حرکات صعودی ادامه دهد و به مقاومت قوی ۱۳۴۰ دلار برسد.
درهرصورت بایستی توجه داشت که طلا از اواسط ماه ژانویه بین ۱۳۶۵ و ۱۳۰۰ دلار در حال نوسان است و روند مشخصی در بازار دیده نمی‌شود. هر چند که اوج‌های قیمتی اخیر پایین‌تر تشکیل‌شده‌اند، اما هنوز خریداران از محدوده زیر ۱۳۱۰ دلار از بازار حمایت می‌کنند. به نظر می‌رسد که سه مرحله افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در قیمت‌ها تأثیر داده‌شده است. با این حال تا زمانی که طلا از این دامنه محدود نوسانی ۶۵ دلاری خارج نشده، از دید تکنیکال روند بازار خنثی باقی خواهد ماند.