چهارشنبه: تحلیل طلا بر اساس استراتژی حرکات قیمتی (Price Action)

چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۷:۴۳

دیروز به دنبال سقوط شاخص دلار آمریکا، طلا دوباره از سوی نرخ بازگشایی ماه مارس در ۱۳۱۷٫۲ دلار حمایت شد. به غیر از اینکه این سطح با حمایت ۶۱٫۸ درصد فیبوناچی چهارساعته انطباق دارد، در نزدیکی ناحیه حمایت روزانه ۱۳۱۶٫۹-۱۳۰۸٫۴ دلار هم قرار گرفته است.
همان طور که از نمودار چهارساعته مشاهده می‌شود، در حال حاضر خریداران و فروشندگان در داخل ناحیه مقاومت چهارساعته ۱۳۲۹٫۰-۱۳۲۶٫۳ با یکدیگر در حال نبرد هستند و تا حدودی خریداران قوی‌تر از فروشندگان ظاهرشده‌اند. شکست این ناحیه مقاومتی می‌تواند مسیر صعودی طلا را تا اوج دوقلو در ۱۳۴۰٫۲ دلار هموار کند، که اندکی با نرخ بازگشایی ماه فوریه در ۱۳۴۵٫۱ دلار فاصله دارد. با این حال با شکست مقاومت چهارساعته اشاره شده، خریداران با ناحیه عرضه روزانه ۱۳۴۱٫۰-۱۳۳۳٫۱ مواجه خواهند شد.
استراتژی: معامله گران بایستی توجه داشته باشند که با شکست مقاومت چهارساعته بایستی با احتیاط وارد معامله خرید شوند، چون‌که ناحیه عرضه روزانه هم درست در همین محدوده قرار گرفته است. از دید معامله فروش، بهتر است که از مقاومت فعلی چهارساعته چشم‌پوشی کرد، چون‌که ناحیه عرضه روزانه می‌تواند قیمت طلا را به بالای این مقاومت بکشد. به همین دلیل شاید بهتر باشد که امروز از معامله طلا خودداری کرد.

.
حمایت‌ها: ۱۳۱۷٫۲، ۱۳۱۶٫۹-۱۳۰۸٫۴
مقاومت‌ها: ۱۳۴۱٫۰-۱۳۳۳٫۱، ۱۳۲۹٫۰-۱۳۲۶٫۳، ۱۳۴۰٫۲
.

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته طلا

آموزش رایگان پرایس اکشن

تحلیل پرایس اکشن را حرفه ای و کامل بیاموزید