گزارش روزانه قبل بازار آمریکا

سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۸

به دنبال بهبود تمایلات ریسک‌پذیری بازار، USDJPY صعود کرد و در اوایل معاملات اروپا بیش از ۸۸ پیپ جهش کرد. رشد شاخص آتی S&P 500 یکی از محرک‌های اصلی جهش جفت ارز محسوب می‌شود، اما همان‌طور که در گزارش‌های قبلی هم اشاره شده بود، به خاطر عوامل متعددی، مثل رشد خوب اشتغال در آمریکا، دیدگاه‌های متمایل به سیاست‌های انقباضی فدرال رزرو، کاهش نگرانی‌ها از وقوع جنگ تجاری و کاهش تنش‌ها در شبه‌جزیره کره، رالی صعودی جفت ارز بسیار محتمل بود.
دیروز جفت ارز به خاطر خبر رسوایی در دولت ژاپن وارد نوسانات محدودی شده بود، اما به نظر می‌رسد که تأثیر این خبر بر جفت ارز خیلی با دوام نبود. امروز همه منتظر گزارش‌های تورمی آمریکا هستند. انتظار می‌رود که رشد ماهانه تورم خالص از ۰٫۳ درصد به ۰٫۲ درصد برسد. هر چند که فشارهای تورمی آمریکا همچنان ضعیف است، اما انتظار نمی‌رود که رالی USDJPY به خاطر داده‌های تورمی ضعیف از بین برود. مگر اینکه رشد تورم ماهانه ۰٫۰ درصد باشد.
به نظر می‌رسد که فدرال رزرو آماده است تا حتی باوجود رشد ضعیف تورم به افزایش نرخ بهره اقدام کند. هرگونه رشد قوی و غیرمنتظره تورم آمریکا می‌تواند رالی USDJPY را تشدید کند و اگر جفت ارز از ۱۰۷٫۵۰ عبور کند، می‌تواند به سطح کلیدی ۱۰۸ برسد. سطحی که در یک ماه گذشته لمس نشده است.

.

عملکرد ارزهای اصلی در برابر دلار آمریکا از ابتدای هفته