آیا انتخایات میان دوره ای آمریکا محرکی برای اونس طلا خواهد بود؟

سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ - ۹:۱۸

تحلیل فاندامنتال (بنیادی) اونس طلای جهانی

به گزارش بلومبرگ، اکثر مدیران صندوق‌های سرمایه‌گذاری با احتیاط انتخابات میان‌دوره‌ای آمریکا را دنبال می‌کنند، اما نسبت به گرانی قیمت اونس طلا در واکنش به انتخابات آمریکا خوش‌بین نیستند.
طبق این گزارش، Franklin Templeton Investment یکی از صندوق‌های سرمایه‌گذاری بازار معتقد است که فدرال رزرو آمریکا سرعت افزایش نرخ بهره را بالا خواهد بود و هرگونه واکنش کوتاه‌مدت اونس طلا به انتخابات میان‌دوره‌ای آمریکا را از بین خواهد برد. مدیر این صندوق هشدار داده است که دلار آمریکا و روابط تجاری آمریکا و چین محرک اصلی بازار اونس طلا هستند و فعلاً تغییری در این دو محرک دیده نخواهد شد.
هفته گذشته رالی صعودی قیمت اونس طلا شروع شد و باعث شد تا قیمت اونس طلا برای اولین بار از ماه مارس رشد یک‌ماهه‌ای را ثبت کند. Stephen Land مدیر صندوق سرمایه‌گذاری Franklin Templeton Investment معتقد است که انتخابات میان‌دوره‌ای آمریکا نمی‌تواند محرک کلیدی برای اونس طلا باشد. “این آینده روابط تجاری آمریکا و چین، چشم‌انداز اقتصاد چین، سیاست‌های پولی فدرال رزرو آمریکا و تأثیر این عوامل بر دلار و اقتصاد آمریکاست که بر قیمت اونس طلا تأثیر می‌گذارد.”

بهترین شرایط معاملاتی برای معامله گران اونس طلا در حساب NDD بروکر فیبوگروپ

واریز و برداشت ریالی، متصل به بازار و با کمترین اسپرد ممکن روی اونس طلا: ۱۵ سنت