تحلیل پرایس اکشن اونس طلا

پنج شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۰

روز چهارشنبه با رشد دلار آمریکا، قیمت اونس طلا پایین آمد. نرخ بازگشایی ماه ژوئیه در ۱۲۵۱٫۸ دلار شکسته شد و در ادامه شاهد برخورد مجدد بازار به این سطح و در قالب مقاومت بودیم. در ادامه نمودار چهارساعته اونس طلا توانست به حمایت کلیدی چهارساعته در ۱۲۴۳٫۲ دلار برسد. خریداران در تلاش هستند تا از این سطح محافظت کنند، اما به نظر می رسد که هنوز موفق نشده اند و فروشندگان هم بعد از شکسته شدن حمایت روزانه ۱۲۴۳٫۹ دلار وارد بازار شده اند. در نمودار هفتگی هم مقاومت ۱۲۶۰٫۸ دلاری همچنان بازار را تحت فشار قرار داده است و می توان انتظار سقوط نمودار هفتگی نمودار طلا به حمایت هفتگی ۱۲۱۴٫۴ دلار را داشت.

استراتژی پرایس اکشن (price action)

از آنجایی که حمایت روزانه و حمایت کلیدی چهارساعته تحت فشار قرار گرفته اند، می توان انتظار ادامه حرکات نزولی را داشت. از آنجایی که فروشندگان هفتگی هم از محدوده ۱۲۶۰٫۸ دلار وارد بازار شده اند، ورود به معامله خرید اونس طلا کار سختی خواهد بود.
بر همین اساس بهتر است که به دنبال فرصت های معاملاتی فروش طلا بود. در حال حاضر حمایت شکسته شده روزانه در ۱۲۴۳٫۹ دلار (احتمالا مقاومت فعلی بازار) می تواند محل خوبی برای وورد به معامله فروش باشد. برای اینکه بتوان از این محدوده وارد معامله فروش شد، بایستی در نمودار های زیر چهارساعته به دنبال سیگنال فروش اونس طلا بود. حد سود اول معامله فروش، کف قیمتی روز سوم ماه ژوئیه در ۱۲۳۷٫۶ و بعد از آن حمایت چهارساعته ۱۲۲۸٫۱ دلار خواهد بود.

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته اونس طلای جهانی

بهترین شرایط معاملاتی برای معامله گران اونس طلا در حساب NDD بروکر فیبوگروپ

واریز و برداشت ریالی، متصل به بازار و با کمترین اسپرد ممکن روی اونس طلا: ۱۵ سنت