تقویم اقتصادی فارکس

سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ - ۸:۵۴

اخبار فارکس و بورس سهام آسیا

امروز شاخص‌های سهام آسیایی عملکرد مبهمی داشتند. به نظر می‌رسد که سرمایه‌گذاران منتظر انتخابات میان‌دوره‌ای آمریکا هستند. نرخ بازدهی اوراق خزانه‌داری و دلار آمریکا هم وضعیت نسبتاً باثباتی دارند. در ژاپن و استرالیا شاهد رشد شاخص‌های سهام هستیم، اما در کره جنوبی تغییری در قیمت‌ها دیده نمی‌شود. در چین هم شاخص سهام افت کرده است. بازار سهام چین در حالی عملکرد ضعیفی دارد که معاون رئیس‌جمهور چین گفته است که برای حل اختلافات تجاری با آمریکا آماده است.
در حال حاضر موضوعات سیاسی محرک اصلی بازار هستند. انتخابات میان‌دوره‌ای آمریکا از نظر بسیاری از تحلیلگران یک نوع همه‌پرسی برای سیاست‌های دونالد ترامپ است. انتظار می‌رود که دموکرات‌ها اکثریت کرسی‌ها در مجلس نمایندگان را به دست آورند، اما همچنان در سنای آمریکا از جمهوری خواهان عقب بیفتند. برای سرمایه‌گذاران شکست دموکرات‌ها نتیجه بهتری خواهد بود، چون در این صورت کاهش مالیات یا کاهش مقررات و ضوابط مالی که ترامپ شروع کرده، متوقف نخواهند شد.
در بازار نفت خام، قیمت نفت خام برای هفتمین روز متوالی پایین آمده است. در بازار فارکس، پوند انگلستان در واکنش به اخبار BREXIT رشد کرده، اما این رشد ادامه‌دار نبوده است. دلار استرالیا هم در واکنش به نشست تعیین نرخ بهره بانک رزرو استرالیا تغییری نکرده است. بانک رزرو استرالیا انتظار دارد که در سال‌های آینده نرخ تورم به تدریج افزایش یابد.

تقویم اقتصادی بازار فارکس ایران بورس آنلاین

برای ورود به صفحه تقویم اقتصادی فارکس روی تصویر کلیک کنید